רמלה - קרובה ללב שלך

,

מחלקת השירות הפסיכולוגי-החינוכי

מחלקת השירות הפסיכולוגי-החינוכי

השירות הפסיכולוגי הוא מחלקה מקצועית בתוך אגף החינוך והנוער אשר תפקידה לתת שירותים פסיכולוגיים לכל מערכת החינוך בעיר ולספק מענה זמין ומקצועי לצרכי הקהילה בתחום זה. הדגש: שירותים פסיכולוגיים מקצועיים ונגישים לקהילה החינוכית כולה גילאי 5-15.

תחומי אחריות

השירות הפסיכולוגי החינוכי מספק למוסדות החינוך מגוון שירותים פסיכולוגיים חינוכיים במסגרת סל שירותים פסיכולוגיים: ביצוע אבחונים, יעוץ לאנשי מקצוע, סיוע ביישום  תוכניות מניעת אלימות, היערכות וטיפול במצבי חירום.

השפ"ח מסייע למסגרות החינוך השונות בקידום תהליכים חינוכיים במטרה ליצור תנאים אופטימליים למיצוי הפוטנציאל השכלי והרגשי של הילדים.

שפ"ח פועל בשיתוף עם מנהלי בתי"ס וצוותים חינוכיים מתוך תפיסה מניעתית המכוונת לשיפור אקלים בית-ספרי.

השפ"ח מציע שירותים מקצועיים של ייעוץ, תמיכה וטיפול פסיכולוגי לפרט, למשפחה ולארגון החינוכי. שירותים הניתנים על בסיס תפיסה קהילתית כשירות עירוני .

שפ"ח מספק סיוע מקצועי נגיש ואמין במצבי חרום פסיכולוגיים בעיר. התערבות בבתי-ספר על פי נוהלי חירום בית-ספריים. התערבות חירום בגני-ילדים בהתאם למודל עבודה בחירום של שפ"י. התערבות בחירום בשיתוף-פעולה עם מחלקת רווחה במסגרת צוותי חירום עירוניים לאסון המוני. קידום הכשרה של צוות שפ"ח להתמודדות במצבי חירום בעזרת סימולציות. בנוסף, סימולציות של שפ"ח עם פורום מנהלי בתי-ספר וצוותים חינוכיים. הזמנת מנהל אגף חינוך ונוער לסימולציית הדגמה לכל המנהלים במערכת החינוך.

שירות פסיכולוגי משלים: השפ"ח מציע גם שירותים נוספים בתשלום:

מרכז אבחונים על-אזורי המבצע אבחונים פסיכודידקטיים לתלמידי חטיבות-ביניים וחטיבות עליונות מסובסדים באמצעות מלגות משרד חינוך. (העלות המסובסדת היא 1700 ₪).

סדנאות וקבוצות טיפוליות לילדי העיר ללא תשלום או בעלות מסובסדת של עד 10 ₪ למפגש; המימון באמצעות קרנות או פרויקט פאקט, או תכנית שמיד.

 

הפנייה לשירות הפסיכולוגי-חינוכי:

בשירות הפסיכולוגי 19 פסיכולוגים, הנותנים שירות פסיכולוגי במערכת החינוך: לבתי ספר וגני ילדים. הפניות אלינו דרך הגננות והיועצות המתאמות עם הפסיכולוגים פגישות עבור התלמידים והוריהם. הפגישות מתקיימות בתחנה בדיסקרטיות. המשך פגישות אבחון וטיפול מתבצע  בתיאום מראש עם הפסיכולוג.
 
שעות קבלת קהל שירות פסיכולוגי א' – ה' מ:8:00 – 15:30 מזכירות 08-9187706
 
כתובת שרות פסיכולוגי – וילנה 7 רמלה | טלפון 08-9187705 

 
בעלי תפקידים:

מנהל השירות הפסיכולוגישאלי אופיר08-9187705shalio@ramla.muni.il
 מזכירות       מערכת טלפונים לניתוב שיחות08-9187706 saritg@ramla.muni.il
מ"מ ואחראית חינוך מיוחדקלריסה קורן-אחראית חינוך
מיוחד בביה"ס חטיבות הביניים,
שיבוץ תלמידי חוץ ,ועדות השמה.
08-9187708

clarisa@ramla.muni.il

אחראי נושא חירוםאורן ריגלר-מתן מענה מקצועי
בהתארגנות השיגרה לקראת
חירום ובמצהי חירום.
08-9187737

orenr@ramla.muni.il

 
אחראית גיל הרךנועה שגיא-אחראית תוכנית העבודה
של הפסיכולוגים בגני חובה ובגני חינוך מיוחד.השתתפות בועדות השמה,
ועדות עירוניות בן מקצועיות.
08-9187737noaas@ramla.muni.il 
 
 
מזכירות המחלקהטלפוןדואר אלקטרוני
שרית גמליאל08-9187706 saritg@ramla.muni.il
 


חזרה לעמוד הקודם
Facebook