רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - תרבות

''נפלאות החומר'' במוזיאון רמלה

בטקס מרגש שנערך במוזיאון רמלה, נפתחה לקהל הרחב תערוכה חדשה, "נפלאות החומר"  של האמנית הרמלאית מטי יולזרי המציגה בתערוכתה עבודות פיסול שיצרה מחומרי שיש, אבן, ברונזה ועץ. יולזרי: "אני מזמינה את כל תושבי רמלה לבקר במוזיאון וליהנות מהיצירות"                    

בטקס מרגש שנערך לפני שבוע ברחבת מוזיאון רמלה, נפתחה לקהל הרחב תערוכה חדשה, "נפלאות החומר"  של האמנית הרמלאית מטי יולזרי, המציגה בתערוכתה עבודות פיסול שיצרה מחומרי שיש, אבן, ברונזה ועץ. הטקס נפתח במעמד ח"כ איתן ברושי  ויו"ר הנהלת המוזיאון עובד יחזקאל, אשר ברכו את גב' יולזרי על התערוכה המיוחדת ואת עיריית רמלה והעומד בראשה יואל לביא, על פתיחת שערי המוזיאון לאמני העיר.                             

האמנית מטי יולזרי אמרה בהתרגשות: "אני מתגוררת שנים רבות ברמלה, עיר המאופיינת בחמימות האנושית של תושביה. אני שמחה להציג מעבודותיי בגלריה המתחדשת של מוזיאון העיר, שהוא נדבך חשוב בחיי התרבות של העיר. בשבועות שבהם התערוכה מוצגת קיבלתי תגובות חמות רבות. אני מודה להנהלת העירייה והנהלת המוזיאון על ההזדמנות שניתנה לי ומזמינה את כל תושבי רמלה לבקר במוזיאון וליהנות מהיצירות". 
כן ברכו בשם העירייה דובר העירייה רוני ברזלי ובשם מוזיאון העיר מנהל המוזיאון רון פלד. הנחה את הטקס המרגש רובי שגב ועל הצד האומנותי ניצחו חברי "רמנוער", וצוות מוסיקלי מרכז לאומניות הבמה של עיריית רמלה. האמנית מטי יולזרי (נ. 1934) עלתה לארץ בגיל שלוש-עשר עם משפחתה מהעיר קרדז'אלי (Кърджали - Kardzhali), השוכנת בדרום בולגריה. מטי מתגוררת ויוצרת ברמלה שנים רבות. מטי סיימה תואר שני באוניברסיטה העברית בתולדות האמנות ובחינוך. עסקה שנים רבות בחינוך ילדים, תחילה כגננת ולאחר מכן, במשך 17 שנים, כמנהלת המרכז לאמנות לגיל הרך ברמלה.

אוצר התערוכה ד"ר ליאור אלון ציין, כי התערוכה הנוכחית מציגה עבודות פיסול שיצרה בחומרים שונים בעשורים האחרונים. מבט על המנעד הרחב של החומרים שמהם יוצרת מטי את פסליה  ממחיש את היחס המיוחד שלה לחומר ולאהבת האדם. 
 
 
חזרה
Facebook