רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - תרבות

תערוכת צילומים חדשה באשכול הפיס ברמלה: מסע עולמי בגני חיות

גני חיות ברחבי העולם מהווים מעין גשר בין בעלי חיים לבני אדם. לאורך ההיסטוריה היה גן החיות מקום שאיפשר מפגש בין אנשים מכל קצוות האוכלוסייה לבעלי חיים מרחבי העולם.

תערוכת הצילומים מציגה מעט מעולמם הקסום של בעלי החיים בגני חיות מרחבי העולם.
הצלם שי בן עמי כתב: אי שם בשנות השמונים, כשאני בן שלוש, ביקרתי עם הורי בגן החיות התנ"כי הישן ברוממה. בעודנו צופים בהאכלה של ההיפופוטם האגדי, אמרתי להם "מתי,  יום אחד גם אני אאכיל את ההיפופוטם". אכן, לימים, סגרתי מעגל אישי והאכלתי את "מתי" בכבודו ובעצמו באבטיחים ומלונים להנאתו. אפשר להגיד שגדלתי בגן החיות, שבשביליו אני הולך דרך קבע, מגיל 13, בהתחלה כמתנדב ולאחר מכן כמטפל מחליף ומדריך בכיר. במשך שנים העברתי ידע וסיורים שונים לקבוצות, לבתי ספר ולקהל הרחב. על מנת להרחיב את הידע המקצועי שלי ביקרתי בעשרות גני חיות ואקווריומים בישראל וברחבי העולם. בביקורים אלו למדתי והכרתי שיטות טיפול, מתודות ובעלי חיים שונים ומשונים, מקרוב מאוד. את חוויותיי מגני החיות ברחבי העולם שיתפתי בשנים האחרונות עם מנויי גן החיות בטור שלי "מסע עולמי בגני חיות" בעיתון גן החיות "פרופיל".
במקביל לעבודתי בגן החיות השלמתי את לימודי לתואר ראשון. בשנת 2012 החלטתי לצאת לעולם הגדול ועשיתי תואר שני באוניברסיטת רייגנסבורג שעל גדות הדנובה, לא רחוק ממינכן. את עבודת התזה שלי כתבתי על היסטוריה של גני חיות באמריקה ובאירופה ואף התקבלתי להתמחות ייחודית בארגון גני החיות האירופאי, שמשרדיו יושבים בגן החיות באמסטרדם. לאחר סיום התואר החלטתי לחזור לארץ ולהקים את חברת 101 גני חיות כדרך להעביר תכנים של שמירת טבע ובעלי חיים ולהעביר לציבור את סיפורם המרתק של גני החיות, בעלי החיים והאנשים המטפלים בהם.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד סוף חודש מרץ.
 
 
חזרה
Facebook