רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - תרבות

יום הצופה של תנועת צופי ''אחווה'' ברמלה בסימן גיבוש והנאה

בשישי – שבת (29-30.1), יצאו  120 חניכי שבט צופי אחווה, מכיתות ד' – יב', ליום הצופה שהתקיים בבית חשמונאי.

יום הצופה הוא טיול מסורתי של תנועת הצופים המתקיים בכל שבט ברחבי התנועה, ומהווה
סימן דרך חשוב בשנה הצופית של כל חניך בתנועה.  ביום זה עולה החניך "דרגה" המסכמת את סך כל הידע הצופי שרכש עד היום, ובמהלך יום הצופה עצמו.
לראשונה יצאו חניכי השבט לטיול של יומיים שכלל לינה, ובמהלכו, התנסה כל חניך יחד עם חבריו בפעילויות משמעותיות, כמו בישול בשטח ורכישת ידע צופי.
לכל מדריך הייתה פלטפורמה מצוינת לחוות זמן איכות עם חניכיו ולהעביר קצת פעילויות במקום לא שגרתי, להתגבש וליהנות יחדיו!
חניכי שכבת הנעורים של השבט (ז'-ט') לקחו חלק פעיל בתכנון וביצוע של הטיול.  חניכי שכבת ז' העבירו פעולה לשכבת ד' בנושא שיתוף פעולה בין חברים,  וחניכי שכבת ח' בנו את טקס האש ומעבר הדרגה.  חניכי שכבת ט' העבירו תחנות צופיות לכל חניכי השבט ביום שבת.

בסיום יום הצופה, התכנסו כל חניכי השבט, הורים, בוגרי השבט, נציגים מהתנועה ומהעירייה לטקס אש צופי ולטקס מעבר הדרגה של חניכי השבט. הטקס היה מרגש ומשמעותי.   חניך בשבט: "מי שמלווה אותנו ועוקב אחרינו מיום פעילות ליום פעילות, ממפעל למפעל רואה את ההתקדמות הגדולה שהשבט עושה.   זו הזדמנות להזמין אתכם להצטרף למשפחה הגדולה והחמה שקוראים לה שבט אחווה."   הפעילות מתקיימת בימי ראשון ושלישי בשעות 17:30-19:00 בבית הספר היסודי בקריית האומנים. "נשמח מאוד לראות כמה שיותר חניכים מגיעים לחוות יחד אתנו את החוויה הצופית." מסכם החניך.
 
    

חזרה
Facebook