רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - איכות הסביבה

צו על תנאי לסגירת תחנת ההסגר לבע"ח ברמלה

תושבים יקרים,
פרסומים שונים ומשונים שהתפרסמו בנושא תחנת ההסגר של משרד החקלאות ברחוב החשמל, המובאים בשם דוברם בלתי מבוססים! הפרסומים, כי העירייה אינה פועלת לכאורה בנושא, משרתים גורמים אינטרסנטים הפועלים ממניעים זרים. לאחר שכלל הדיונים הרבים בין העירייה למשרד החקלאות לסילוק המטרד, סגירת תחנת ההסגר ואו העתקתו, לא נשאו פרי ולאחר שקצו כל הקיצין למציאת פתרון למצוקתם ארוכת השנים של תושבי העיר והמתגוררים בשכונת מנחם בגין, הסובלים זה שנים רבות מהפעלת תחנת ההסגר לבעלי חיים – הנחה רה"ע יואל לביא את היועמ"ש העירוני להגיש עתירה לבג"צ שאכן הוגשה!!
להלן העובדות:
  1. העתירה הוגשה בתאריך 31.3.15 כנגד משרד החקלאות, בדרישה לסגור לאלתר תחנת הסגר לבע"ח הפועלת בסמיכות לבתי תושבים ובתי ספר.  
  2. במסגרת העתירה טען ודרש ראש העירייה מר יואל לביא, מבית המשפט להורות על סגירת תחנת ההסגר לאלתר. לביא בעתירה לבג"צ: "לא יתכן שתופעל תחנת הסגר לקליטת עגלים באזור מיושב באלפי תושבים ובסמיכות לבתי ספר. תושבי העיר חשופים למטרדים קשים של ריחות רעים, משיכת מזיקים וסיכון לזיהומים. ההבטחות שניתנו על ידי משרד החקלאות להעברת התחנה נותרו ללא כיסוי".                                              
  3. בעתירה ביקשה העירייה מבג"צ לחייב את המשיבים לסגור את התחנה לאלתר ולמנוע הסבל הרב מתושבי העיר. "הימנעות משרד החקלאות לממש הבטחתם מסגירת התחנה נוכח המטרדים הרבים שהיא גורמת, מהווה הפרה בלתי חוקית".
  4. בתאריך  7.1.16 נערך דיון בעתירת העירייה בבית המשפט העליון בפני נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור, וכבוד השופטים השופט נועם סולברג והשופטת אסתר חיות. שופטי העליון קיבלו פה אחד את בקשת העירייה והוציאו צו על תנאי כנגד משרד החקלאות לסילוק תחנת הסגר לבע"ח ברמלה. שופטי העליון לא הסתירו את ביקורתם והביעו את מורת רוחם באשר להתנהגות והתנהלות משרד החקלאות בכל הקשור להפעלת תחנת ההסגר.
    5. המשך הדיון בבית המשפט העליון בנושא נקבע ליום רביעי י"ג בטבת ה-12.1.17 בשעה 09:00.  

    בכוונת העירייה והעומד בראשה מר יואל לביא למצות את ההליך המשפטי עד לסגירתה/העתקתה של תחנת ההסגר ממקומה לרווחת התושבים! לשימושכם, באתר העירוני, החלטת השופטים. (קישור לפרוטוקול בג"צ)
בברכה, עיריית רמלה.  
חזרה
Facebook