רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - איכות הסביבה

שבוע מעשים טובים ברמלה בסימן איכות הסביבה

במסגרת יום המעשים הטובים שהתקיים בכל רחבי הארץ וגם ברמלה, הכריזה יחידת איכות הסביבה בעירייה על שבוע מעשים טובים סביבתי.

השבוע הסביבתי החל בביקור של משלחת מגרמניה שהגיעה לביקור בתיכון אורט הערבי, ביקור שעסק גם באיכות הסביבה ובפעילות הסביבתית של תלמידי התיכון ברמלה. המשלחת הגרמנית ביקרה יחד עם תלמידי התיכון בבריכת הקשתות והמגדל הלבן, במרכז המבקרים של מפעלי נשר ובמקומות נוספים בעיר. שיפא וותד, רכזת איכות הסביבה בביה"ס, ואליקים ויסנשטרן, רכז החינוך הסביבתי, סקרו בפני האורחים את הפעילות הסביבתית המשותפת עם יחידת איכות הסביבה בעירייה.
בהמשך השבוע התקיימה פעילות סביבתית מיוחדת במרכז "אוספים" של הגרעין התורני. המדובר במחסן יד שנייה שבו ניתן לרכוש במחיר של כמה שקלים ביגוד, הנעלה, כלי בית, תחפושות, תיקים, צעצועים,ספרים ועוד. תושבים יכולים להעביר למקום פריטים שאין להם שימוש בהם והם במצב טוב וכך תושבים אחרים יכולים ליהנות מהם.  
בבי"ס רעות התקיימו הרצאות על התנדבות סביבתית של חברי קבוצת נאמני הסביבה העירונית, בבית הדר התקיימו שני אירועים סביבתיים, בהם, ערב הוקרה על פעילות והקמת הגינה בט"ו בשבט בהשתתפות משפחות הדיירים ובליווי של מיטל טרבלסי ושאול חכם וכן הופעה של מקהלת התעשייה האווירית בסיוע האגודה למלחמה בסרטן. 
האירוע המרכזי התקיים במועדון אנוש ע"י קבוצת נאמני הסביבה העירונית.  במתחם שבו עובדים בעלי צרכים מיוחדים הועלה הצורך בהקמת גינה קהילתית שתשרת את דיירי המתחם ותושבי הסביבה.  למטרה חשובה זו חברו יחד עם קבוצת נאמני הסביבה ויחידת איכות הסביבה בעירייה, גם מפעל נשר, המועצה לישראל יפה, יחידת ההתנדבות העירונית, מחלקת הבריאות העירונית, ארגון הג'וינט – אשלים, תיכון רב תחומי, אולפן עציון ועוד.
נאמני הסביבה: אידית וידמן, אבי אלגזר, דורית סרור, מרים, בלה כהן ועוואד, פעלו במקום במהלך כל השבוע בליווי והדרכה של מיכל פרץ ורונית גולן.   

המתנדבים הרבים הפכו את כל חצר המתחם מלפנים ומאחור לפינה פורחת שבה גדלים יחדיו ירקות, צמחי תבלין ונוי.
 
 

חזרה
Facebook