רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - איכות הסביבה

ברמלה מגבירים את האכיפה

אלפי דוחות הוגשו ברמלה כנגד משליכי פסולת בשטחים הציבוריים במהלך 2015
ראש עיריית רמלה יואל לביא:  "סברתי שהעירייה אמורה להימנע מלחנך את התושבים דרך הכיס. לצערי זה לא המצב. לא יהיו יותר הנחות בנושא ניקיון. גם לקראת 2016 נהיה מאוד אגרסיביים בכל הקשור לאכיפה ושמירה על הניקיון". העירייה קוראת לציבור התושבים לשתף פעולה, להישמע להוראות החוק ולדאוג לסביבה נקייה בכל רחבי העיר

עיריית רמלה באמצעות מחלקת הפיקוח העירוני ומחלקת התברואה הגבירו את פעולות האכיפה  כנגד משליכי פסולת ברשות הרבים במהלך השנה שחלפה.
בהתאם להנחיית ראש עיריית רמלה יואל לביא ובשל ריבוי המקרים בהם תושבים ובעלי עסקים השליכו פסולת ברשות הרבים לרבות אשפה ביתית, פסולת בניין, גזם, קרטונים ואריזות מחוץ למיכלים הייעודיים, באופן הפוגע ברמת איכות החיים, הוגברה האכיפה והוגשו אלפי דוחות.
מנתוני העירייה עולה, כי במהלך שנת 2015 הוגשו 2707 דוחות וקנסות בתחום איכות הסביבה בגין העבירות, בהן: השלכת פסולת ברשות הרבים, השלכת פסולת בנייה, הוצאת גזם שלא בימי פינוי, אי איסוף צואת כלבים ועוד.
ראש עיריית רמלה יואל לביא הדגיש, כי התנהגותם הפסולה של משליכי הפסולת ברבים גורמת לפגיעה ברמת הניקיון ברחובות ושכונות העיר, לרבות מטרדי ריח הפוגעים באיכות חיי התושבים.  לביא: "סברתי שהעירייה אמורה להימנע מלחנך את התושבים דרך הכיס. לצערי זה לא המצב. לא יהיו יותר הנחות בנושא ניקיון. גם לקראת 2016 תתבצע אכיפה מוגברת בנושא. נהיה מאוד אגרסיביים בכל הקשור לאכיפה נגד כל מי שיטנף את השטחים הציבוריים, הפארקים, הגינות וסביבת הבית".

מ"מ מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן ציינה, כי העירייה פונה לציבור התושבים וציבור בעלי העסקים להקפיד ולהשליך את האשפה ישירות לתוך מיכלים טמוני הקרקע, ואת
הקרטונים למתקני הקרטון. "פקחי העירייה הונחו לאכוף בדוחות וקנסות בעלי עסקים ותושבים שייתפסו כשהם משליכים פסולת ברשות הרבים".יודגש, כי מחלקת הפיקוח העירוני פועלת גם כנגד קבלנים ותושבים העוסקים בשיפוץ בתיהם ואינם מקפידים על הוראות החוק בכל הקשור לפינוי מסודר של פסולת בניין
בנוסף ומסיכום פעולות מחלקת הפיקוח העירוני עולה,כי במהלך 2015 הוגשו כ-10,413דוחות חנייה כנגד נהגים שהחנו רכבם בניגוד לחוק. יצוין, כי החנייה ברחבי העיר היא ללא תשלום!
העירייה קוראת לציבור התושבים לשתף פעולה, להישמע להוראות החוק להחנות את כלי הרכב בהתאם לחוק  ולדאוג לסביבה נקייה בכל רחבי העיר בהתאם למפת ימי פינוי האשפה והגזם המפורסמות באתר העירוני ובכך להיות שותפים מלאים בשיפור איכות החיים והניקיון בעיר. 
 
 

חזרה
Facebook