רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - ספורט

לידור אשטמקר (16) מתיכון אורט לילינטל ברמלה התקבל לביה"ס לספורטאים מצטיינים בארה"ב

לפעמים חלומות מתגשמים. לידור אשטמקר שחקן הנבחרת הצעירה של ישראל בלקרוס, התקבל לבקשתו ויוזמתו ללימודים בבית ספר לספורטאים מצטיינים בשארלוט שבצפון קרולנייה בארה"ב. ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על היוזמה וההזמנה. "נחישותו של לידור שבעבודה קשה, באמונה ובאהבה לספורט  שינה את מסלול חייו - ראויה לשבח. אני מאחל ללידור הגשמת חלומות והצלחה רבה". לידור: "אני נרגש  זה חלום שמתגשם עבורי. אני מאמין שרצון ובעבודה קשה יכולים להשיג כל דבר בעולם! כישרון זה מצוין, אבל עבודה קשה מנצחת כישרון תמיד! מורתו של לידור בר לירון שליוותה אותו בנווה יונתן מספר שנים: "לידור הוא ווינר אמיתי, ילד עם רצון, מוטיבציה ונחישות מדהימה להצלחה. אני גאה ושמחה בשבילו ומאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו"
לפעמים חלומות מתגשמים לידור אשטמקר תלמיד כיתה י"א  (16) בתיכון אורט לילינטל ברמלה, התקבל לבקשתו לבית ספר מיוחד בארה"ב לספורטאים מצטיינים. לידור שחקן נבחרת ישראל הצעירה בלקרוס  ( לקרוס- משחק הדומה להוקי קרח אך מתקיים על משטחי דשא) פנה ביוזמתו לפנימיית ספורטאים מצטיינים בארה"ב וביקש להצטרף לבית הספר כשחקן לקרוס. באחרונה קיבל לידור תשובה, כי בקשתו התקבלה ואף זכה לשיחת טלפון ממאמן הלקרוס של התיכון בארה"ב. ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על היוזמה, וההזמנה, "נחישותו של לידור שבעבודה קשה, באמונה ובאהבה לספורט שינה את מסלול חייו- ראויה לשבח אני מאחל ללידור הגשמת חלומות והצלחה רבה".
לידור: "אני נרגש מאוד, זה חלום שמתגשם עבורי. התחלתי לשחק לקרוס בספטמבר 2014 כשהמאמנים מתיו פלאפן ונוח מילר הגיעו לבית ספר שלי חטיבת הביניים נווה יונתן. הם הציגו את ענף הלקרוס לתלמידים ומאז התאהבתי בספורט הייחודי הזה. בהתחלה התאמנתי ברמלה ומאוחר יותר במקומות אחרים ברחבי הארץ. בשנייה שהרמתי את המקל הרגשתי כאילו זאת המטרה שלי בחיים כאילו נולדתי בשביל לשחק לקרוס. אני משחק כל יום כל היום. אני מאמין בעצמי ומאמין שעם כוח רצון באה גם היכולת, כל אחד יכול להיות מה שהוא רוצה להיות אבל השאלה עד כמה הוא רוצה את זה והמוטו שלי לחיים זה".
לידור הוסיף, כי הוא מאמין שכל אחד שרוצה להצליח יכול לעשות זאת בהתמדה ועבודה קשה. "אם אתה רוצה להצליח ,תדע שתצטרך לוותר על דברים בדרך להצלחה. בעיניי רצון ועבודה קשה יכולים להשיג כל דבר בעולם! כישרון זה מצוין, אבל עבודה קשה מנצחת כישרון תמיד! בשנתיים שחלפו עשיתי שינוי מדהים גם באישיות וגם בחיצוניות שלי, לפני הלקרוס הייתי ילד עם עודף משקל, לא ספורטיבי,לא מקובל חברתית והלקרוס פשוט שינה אותי לטובה, זאת בעיניי מתנה מאלוהים אלי".
בשנתיים האחרונות זכה לידור במלגה מיוחדת בארה"ב לשחק במשך כחודש ברמות הגבוהות ביותר שיש בתחום ענף זה. לידור: "בתחילת השנה היו לי מבחנים לנבחרת ישראל עד גיל 19 התקבלתי והייתי אמור לטוס, אך בגלל גילי הצעיר לא יכולתי לטוס (אגב הגיל המותר הוא 16 ולי  חסרו רק 4 חודשים).  נשארתי בנבחרת ישראל שזה בעיניי הישג אדיר".
השנה זכה לידור בפרס תגלית השנה, השחקן הצעיר הכי טוב. לפני כחודש בערך קיבל מלגה מלאה לארה"ב לפנימייה לאתלטים וספורטאים מצטיינים, שם יוכל ללמוד ברמות הגבוהות ביותר שקיימות בענף.
לידור:"אני עובר לשארלוט שבצפון קרוליינה בארה"ב. מאמן קבוצת הלקרוס שלח לי הודעה ושאל אותי אם אני רוצה לבוא לשחק אצלו וכמובן שהשבתי בחיוב להזדמנות המדהימה הזאת! בהזדמנות זו אני רוצה להודות למחנכים והמורים שלי בנווה יונתן ובלילינטל על התמיכה והחיזוקים שאני מקבל.  הניסוי הבית ספרי של נווה יונתן עזר לי מאוד ואני שמח שהצלחתי לזכות לחוות ולקחת חלק בזה. זה הקנה לי ערכים ספורטיביים שיכינו אותי לחיים הלאה על המגרש ומחוצה לו. הלקרוס השפיע על החיים שלי בצורה  מדהימה כשאני אוחז במקל ביד, כשאני על המגרש, אני מרגיש שאני מנצל את הילדות שלי לטובה וגם מגשים את החלומות שלי ובונה לעצמי עתיד".
מנהלת חטיבת הביניים נווה יונתן שלי קרן ברכה את לידור על הדרך, היוזמה וציינה "אין לי ספק שלידור בנחישותו  והאהבה שלו לספורט בכלל ולספורט הלקרוס בפרט יצעידו אותו להישגים והגשמת חלומות".
מורתו של לידור בר לירון שליוותה אותו בנווה יונתן מספר שנים: "לידור הוא ווינר אמיתי, ילד עם רצון, מוטיבציה ונחישות מדהימה להצלחה. לידור עשה מהפך של ממש בעקבות הלקרוס. מתלמיד די חלש עם בעיות התנהגות, הפך לתלמיד מצטיין עם התנהגות למופת. השילוב של הספורט, ההעצמה שקיבל וחווה והלימודים הרימו אותו. אני  גאה ושמחה בשבילו ומאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".
צילום: ארנון עצמון sportpic 
 
 
חזרה
Facebook