רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

''גלולות האושר'' – לא בבית ספרנו

מה הדבר שכולנו מחפשים? אושר? מהו אושר? יש אנשים שהאושר מתעורר אצלם כאשר הם מרגישים למעלה ולפעמים האושר מגיע שאנו משוחררים ממחויבות. בתהליך החיפוש  לאושר יש הטועים בדרך וקונים לעצמם אושר מדומה כמו  "גלולות  האושר": אקסטזי, אלכוהול, מריחואנה, קוקאין, אבל רובנו  מתעקשים על אושר אמיתי שאינו בנוי רק משיאים ומסדרה של ריגושים, אלא מעליות ומירידות, מהתמודדויות ומהצלחות, שהן החיים האמתיים.

זהו המסר  העיקרי שהועבר ביום מוקד האחרון ל-300  תלמידי כיתות ט' ברמלה, באמצעות התכנית "מכורים לחיים".   התוכנית  היא חוויה קולנועית מהנה, מאתגרת ומלמדת שאפשרה  לבני הנוער להיחשף לעולם הנסתר של נזקי השימוש בסמים בתוך גוף האדם כולל קטע אודיו-ויזואלי וחידון אינטראקטיבי בין כלל המשתתפים.

התוכנית מופעלת ברמלה כבר מספר שנים על-ידי אגף החינוך והנוער  בשיתוף הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, ומצטרפת לשלל תכניות וסדנאות הניתנות  ל-450  תלמידי  שכבות ז'  ו-ח' שהתקיימו בחודש  האחרון,  כמו  ההצגות:  "לא התכוונתי" ו"יצאת גדול" שעסקו  במאפייני גיל ההתבגרות:  סקרנות, אימפולסיביות, לחץ חברתי והתוצאות  החמורות שנגרמות  מחוסר מחשבה וחוסר זהירות  מעישון נרגילה, שתיית אלכוהול ושימוש לא נכון  ברשת האינטרנט והסלולר.

לאחר  ההצגות  השתתפו התלמידים  בסדנאות שנתנו  מידע על אלכוהול, רכישת כלים להתמודדות של לחץ חברתי, מצבי פיתוי וסיכון וגילוי אחריות יחד עם מורי ומחנכי הכיתות.

תודה  לאגף החינוך והנוער בעיריית רמלה, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, אשכול הפיס ובתי הספר העל יסודיים על שאיפשרו פעילות חשובה זו בקרב בני הנוער
 
 
חזרה
Facebook