רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

שלום שבת ברמלה

במסגרת אירועי חודש כסליו של המדור לתרבות תורנית במחלקת ספורט ואירועים בעיריית רמלה,  התקיים בהיכל התרבות מופע ייחודי "שלום שבת", בפני קהל שמילא את ההיכל מפה לפה, תושבים דתיים ושאינם דתיים.

 על הבמה עלו בזה אחר זה: יגל הרוש ואנסמבל שיר ידידות, דוד דאור וחנן בן ארי.       דוד דאור ריגש את הקהל בקולו המיוחד בשיר "תשמור על העולם ילד" ובשיר המיוחד "ברית אחים" שכתב לזכרם של שלושת הנערים שנרצחו בגוש עציון.    חנן בן ארי הפתיע את הקהל כשירד אל הקהל בשירו "תותים" וקיפץ על גבי הכיסאות לקול מחיאות כפים סוערות.

מיזם 'שלום שבת' של האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך הוא מיזם ארצי לאומי, תרבותי חברתי, אשר מבקש להעצים את המפגש של כלל החברה בישראל עם ערכי השבת.

השבת מלווה אותנו כבר אלפי שנים, בכל מקום שהיינו, שבה אלינו שבוע אחר שבוע, מזמינה אותנו לעצור ממרוץ החיים, להתבונן, לנשום.    ישיבתנו סביב שולחן השבת, הביאה במידה ניכרת לעיצוב זהותנו כעם, והפכה להיות חלק ממשי מפסקול חיינו וממי שאנחנו.

השבת שלנו שופעת ריחות, צלילים וטעמים מגוונים. לכל עדה, קהילה ומשפחה יש את השבת המיוחדת שלה.   אווירת השבת המיוחדת הורגשה היטב באולם כאשר על הבמה עמד שולחן שבת עם נרות שבת דלוקים ומרבית השירים היו של שירת הבקשות וזמירות השבת. עו"ד מוטי יצחקי מ"מ ראש העיר, נשא דברי ברכה.   אליקים ויסנשטרן, מנהל התרבות התורנית, הנחה את הערב והודה לאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך על הסיוע והתמיכה, לרב איתיאל בר לוי, מנהל האגף, אריה פרומן, המפקח המחוזי, ניסים רון, מנהל מחלקת ספורט ואירועים ואבי ברנס מנהל אומניות הבמה.

במהלך שבוע החנוכה יתקיימו מספר אירועים של התרבות התורנית בעיר, ביניהם, הפנינג והדלקת נרות במתנ"ס טבג'ה, מסיבת חנוכה לצעירים באולמי קליפסו, ובהמשך הערב יצא סיור מיוחד לשומרון ולקבר יוסף.  עוד יוקרן הסרט "פלוגת האלוקים" בספרייה העירונית, וביום חמישי הילולת "בית יוסף מערבי", כאשר למחרת תעלה ההצגה המרכזית "שער הזהב" בהיכל התרבות ובשבת חנוכה שירת הבקשות בבתי הכנסת גאולה שארית יצחק ויד הרמ"א.
 
 
חזרה
Facebook