רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

קשה באימונים קל בקרב

מנכ"לית העירייה איילת כהן: הנהלת העירייה בראשותו של ראש העיר יואל לביא רואה חשיבות גדולה בתרגול המערך העירוני בחירום ובשיתוף כל מערכי העירייה וגורמי חוץ במתן מענה בעת משבר. כאשר קיימת המודעות, ביום פקודה המערך יעבוד

עיריית רמלה ערכה בסוף שבוע שעבר תרגיל חירום לנפילת טילים ברחבי העיר. התרגיל נערך בשיתוף פיקוד העורף, רח"ל, מטה מל"ח מחוזי, צה"ל, משטרה, מד"א, כיבוי אש, ומשרדי ממשלה.  במסגרת התרגיל נבנה תרחיש למצב חירום ובו התבצעה הדמיה של נפילת טילים קונבנציונאליים על העיר, פגיעה בתשתיות מים, פגיעה בנפש ועוד.
במהלך התרגיל נדרשה העירייה לדאוג לצורכי התושבים, נבחן כל המערך העירוני מבחינה ארגונית ותפעולית בחירום. מהודעות לציבור והנחיות בחירום ועד אספקת המים, פינוי אוכלוסיה,  הפעלת המוקד העירוני בחירום, פתיחת מרכזי מידע, קליטה, מרכז טיפול באוכלוסיה, הפעלת מתנדבים ועוד.
מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן, בירכה את כלל השותפים לתרגיל וציינה, כי העירייה רואה חשיבות רבה במוכנותה בחירום והדגישה, כי העירייה בחנה ותרגלה את עצמה לחירום.  כהן: "הצלחת התרגיל הייתה למעשה ביצירת המודעות לחירום. הנהלת העירייה בראשותו של ראש העיר יואל לביא רואה חשיבות גדולה בשיתוף כל מערכי העירייה וגורמי חוץ במתן מענה בעת משבר. כאשר קיימת המודעות, ביום פקודה המערך יעבוד".
כהן הוסיפה, כי העירייה תבצע ביחד עם השותפים לתרגיל ובקריו, דיון מסכם בו יופקו הלקחים הדרושים, "עיריית רמלה תמשיך בהכנות וביצירת מודעות כדי שנהיה מוכנים וערוכים לתרחישים דומים".   

מחלקת הביטחון בעיריית רמלה בראשותו של הקב"ט העירוני רובי קורן, ויד ימינו יאיר יגר, עמלו בחודשיים האחרונים לוגיסטית ומערכתית לקראת הכנתו של התרגיל, בו נטלו חלק גורמים רבים בהם כל מערך החירום במנגנון העירוני. קורן: "אני מודה לאנשי פיקוד העורף לאל"מ בן צבי אליאסי, רב סרן עמירם מלכא, לסרן קארין טביטקה וצוותה ולצוות רח"ל בפיקודו של אבי פרידמן, על  תרגול יעיל ומוצלח במסגרתו רועננו נהלי החירום, ובוצע תרגול מעשי של אורגני העירייה השונים". 
 
 

חזרה
Facebook