רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

מקדמים את הדיאלוג הרב תרבותי בין רמלה לוורשה

15 צעירים, יהודים מוסלמים ונוצרים חברי משלחת מרכז קשתות ברמלה השתתפו בסימינר מיוחד שנערך בפולין למנהיגות צעירה.

משלחת של 15 צעירים ממרכז קשתות ברמלה, בהם יהודים, מוסלמים ונוצרים, השתתפו בסמינר מיוחד למנהיגות צעירה בוורשה שבפולין.
חברי המשלחת מרמלה פגשו את שר התרבות הפולני, דיפלומטים וגורמים שונים שקשורים לעשייה חברתית ותרומה לקהילה.
 
ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על היוזמה וציין, כי העירייה מעודדת את השיח בין צעירי הקהילות השונות החיות ברמלה, לרבות הכרה של תרבויות אחרות, זאת במסגרת פעילות ענפה לדיאלוג, לחיים משותפים ודו קיום בעיר רב תרבותית.
מנהל מרכז קשתות ברמלה דרור קורת ציין, כי היוזמה החלה לפני כחצי שנה כאשר נציגי המרכז בהם: בת אל ליס, רכזת מעורבות חברתית, ראש המשלחת מטעם מרכז צעירים קשתות, בועז ירדני, מנהל ארגון spark pro אשר מקדמים משלחות  חברתיות רב תרבותיות, ורה קורסונסקי- מלווה התוכנית מטעם spark pro, פגשו את המועמדים למשלחת, ערכו מיונים עד לבחירת 15 חברי המשלחת.
נציג חברי המשלחת: "במסגרת הביקור בוורשה זכינו לביקור מרתק במוזיאון היהודי, בפרלמנט הפולני ופגשנו מספר נרחב של סטודנטים מהפקולטה לדיפלומטיה ויחסים בינלאומיים וזכינו להרצאות וסדנאות בסוגיית סולידריות חברתיות, רב תרבותיות וקבלת האחר.   השיח היה מאתגר, מפרה והוביל להעשרה ולמידה על ישראל ופולין".
כן פגשו חברי המשלחת את שר התרבות הפולני ולמדו מקרוב על יחסי ישראל פולין. בתחומי התרבות, הכלכלה והביטחון. יצוין, כי המטרה העיקרית במיזם הוא לאפשר לחברי המשלחת ללמוד על תרבויות שונות לצורך קידום פרויקטים קהילתיים לטובת הקהילה ומינוף הדיאלוג הרב תרבותי ברמלה.  חברי המשלחת הודו מקרב לב לקורת, בת אל ליס, למנהלי ארגון spark pro , לעיריית רמלה, למשרד החוץ הפולני, ולפדרציית קנזס סיטי  על הליווי הצמוד, ההדרכה והיוזמה.
 
 
חזרה
Facebook