רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

בית העלמין הבריטי ברמלה - זוכרים את הנופלים במלחמות העולם הראשונה והשנייה

ראש עיריית רמלה יואל לביא: אנו רואים חשיבות רבה באזכור הנופלים בהם גם חיילים יהודים ששרתו תחת הדגל הבריטי במלחמות העולם הראשונה והשנייה

בטקס מרשים ומרגש שנערך ביום ראשון השבוע בבית העלמין הצבאי הבריטי ברמלה, צוין יום הזיכרון השנתי לחיילי הצבא הבריטי שנפלו בפעולות ובמלחמות העולם הראשונה והשנייה. במסגרת יום הזיכרון הרשמי נערך במקום טקס יהודי לזכרם של החיילים היהודים שנפלו בעת שרותם בצבא הבריטי.
את רמלה ייצגו בטקס ראש עיריית רמלה יואל לביא ומפקד תחנת משטרת רמלה סנ"צ דודי מירון. לביא הניח זר בשם העירייה לזכר הנופלים וציין, כי מדובר בטקס מיוחד וכי הוא רואה חשיבות רבה באזכור הנופלים בהם גם חיילים יהודים ששרתו תחת הדגל הבריטי במלחמות העולם הראשונה והשנייה, "יהי זכר הנופלים ברוך".טקס הזיכרון נערך במעמד שגרירות בריטניה בישראל, שגרירים ונספחים צבאיים מארצות שונות בהם ארה"ב,
אוסטרליה, קנדה, דרום אפריקה, אנגליה, איטליה, גרמניה, צרפת, הודו ועוד, וכן נציגי הלוחמים, קציני צה"ל ומאות בני משפחה תושבי רמלה ועוד.
במהלך הטקס העלו הדוברים, אנשי השגרירות, נציגי כמורה ודת בהם הכומר פאנוס והאב עבדאל מסיח פהים, נציג הרבנות של צה"ל ונציגי הלוחמים, את זכרם של הנופלים ואמרו: "יש לזכור את כל אותם לוחמים שמסרו נפשם למען מדינתם ולמען חייהם של אחרים".

במהלך הטקס הניחו המשתתפים זרי פרחים לרגלי האנדרטה המרכזית בבית העלמין ובסיומו נערכה אזכרה לזכרם של החיילים היהודים ששרתו תחת הדגל הבריטי.  
 
 

חזרה
Facebook