רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

סיירת ההורים ברמלה הרחיבה את מעגל מתנדביה

הסיירת תגברה וקלטה 18 מתנדבים חדשים

18 מתנדבים חדשים הצטרפו לסיירת ההורים ברמלה וזכו להכשרה מיוחדת. סיירת ההורים הפועלת מטעם העירייה, המחלקה לשירותים חברתיים ותכנית עיר ללא אלימות מורכבת מהורים מתנדבים בהם גם הורים למתבגרים.                                                                       
מ"מ ראש העירייה עו"ד מוטי יצחקי, ברך את המתנדבים החדשים לסיירת ההורים וציין את החשיבות הרבה שהנהלת העיר רואה בתחום ההתנדבות בעיר. עו"ד יצחקי הדגיש את הערכתו לפעולות מתנדבי סיירת ההורים והמענה שניתן בשעות הערב לבני הנוער באמצעותם.
הסיירת פועלת באופן קבוע שלוש פעמים בשבוע, במוקדים שונים ברחבי העיר, בהם נמצאים בני נוער, על מנת להבטיח את שלומם. בין היתר משוחחים חברי הסיירת עם בני הנוער מעודדים אותם ולומדים מהם על בעיות ומצוקות במסגרתן מאותרים בני נוער בסיכון ותוך שיתוף פעולה עימם מפנים אותם לגורמי מקצוע.                                              
במסגרת הפעילות בסיירת ההורים, זוכים המתנדבים להרצאות וסדנאות מגוונות המקנות כלים מקצועיים המייעלים את עבודת המתנדבים במפגשים מול בני הנוער ואת דרכי הפעולה ויצירת תקשורת בינאישית עם בני הנוער.                                                                  

כאמור, בשבוע האחרון הצטרפו  18 מתנדבים חדשים לסיירת ההורים שזכו להכשרה דרך תכנית "עיר ללא אלימות", על"ם וגורמי מקצוע נוספים, רגע לפני שהם יוצאים לשטח. מנהלת תכנית עיר ללא אלימות איילת טייטלבאום ציינה, כי המתנדבים העידו שבסופו של דבר התרומה היא גם ברמה האישית בתקשורת עם ילדיהם הפרטיים. אנחנו לא מתעסקים באכיפה", מספר רכז הסיירת איציק בוצר, "אנחנו שואלים מה נשמע וממשיכים הלאה. אם יש מצב שנראה לנו לא טבעי אנחנו מפתחים את השיחה ומתרשמים אם משהו לא תקין. לרוב אנחנו לא מתערבים, אבל לפעמים מגיעים לחבורה ויש מישהו ביניהם 'שפוך' על הדשא. לפעמים הם לא מבינים שהוא לא נרדם ויש כאן עניין שדורש טיפול, ואז אנחנו חייבים להתערב". הורים ובוגרים שמעוניינים להצטרף  לסיירת הורים מוזמנים להתקשר לבוצר בטלפון 0522460947 או למשרד עיר ללא אלימות 08-9771533.
 
 

 

חזרה
Facebook