רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

המגשרים למענכם, ברדיו קול רמלה

"המגשרים", תכנית רדיו חדשה עלתה לאוויר ברדיו "קול רמלה" במרכז התקשורת העירוני.  

תכנית הגישור בשיתוף מרכז גישור ויישוב סכסוכים בקהילה – רמלה, תשודר בכל יום שלישי בשעה 18:00 בערב, בעריכת בת לי ישראלי ובהגשתה של חווה יוסופוב.
התכנית תעסוק במתן כלים לתושבים, במטרה להגיע לפתרונות עצמאיים לבעיותיהם ולשיפור איכות חייהם והעצמתם.
בין היתר, התוכנית תחשוף את מאזיני התחנה ותושבי העיר רמלה, לפעילות מרכז הגישור, לאפשרות לפתור בהסכמה את הקונפליקטים בהם אנו נתקלים בדרך של הליך הגישור.
בתכנית הראשונה התארחו: אריאלה כדורי, מנהלת מרכז הגישור, שסיפרה על פעילות מרכז הגישור וציינה, כי " המגשרים עוזרים למגושרים המסוכסכים להגיע להסכמות. דיון שנערך בבית המשפט לוקח עד שעה והשופט הוא זה שמקבל את ההחלטה ופוסק. בחדר הגישור התהליך יותר ארוך, שומעים את שני הצדדים ממקום אישי  והצדדים הם אלו המחליטים על מה ואיך ייכתב ההסכם."
בת לי ישראלי, עורכת התכנית, מגשרת ורכזת בניית הסכמות, סיפרה על מטרות מרכז הגישור ואמרה ש "המרכז הוקם במטרה ליצור תהליך שינוי חברתי ברמה עירונית צמצום הקונפליקטים בחברה, תוך יצירת דיאלוג בקרב התושבים על  ידי פעולות גישור, הסברה ומניעה."
אייל קהלני, ממקימי מרכז הגישור, ראש צוות עבודה קהילתית, נתן הסבר על עבודת צוות עבודה קהילתית המעניק שירות לקהילות שונות ברמלה, אייל: "קיימים צרכים שונים לקהילות השונות בעיר, ואנחנו מסייעים ביצירת מענה המתאים לקהילה,  באמצעות תכניות שאנחנו מספקים לתושבים, כמו: מרכז הגישור, שירות ייעוץ לאזרח, סיירת הורים ועוד.."
יצוין,  כי מרכז הגישור ברמלה הינו אחד ממרכזי הגישור המובילים בארץ, וייחודיותה של רמלה כעיר רב-תרבותית וקולטת עלייה, הופכת את מרכז הגישור לאחד השירותים החשובים והמתבקשים בקהילה.  ללא תמיכה מלאה והאמון של ראש העיר מר יואל לביא המרכז לא היה מגיע להישגים.

בתכניות הקרובות יתאפשר למאזינים לשמוע על שיתופי הפעולה, אותם מקיים מרכז הגישור עם גופים שונים בעיר, להיחשף לצוות המגשרים המתנדבים, אשר עושים חיל בתרומתם למען הקהילה ברמלה, ללמוד את הליך הגישור והשפה הגישורית, לקבל כלים  לניהול מו"מ ועוד.את רדיו קול רמלה ניתן לקלוט בתדר 106FM ברמלה והסביבה, באינטרנט וגם באפליקציית RLIVE בטלפונים החכמים.
 
 

חזרה
Facebook