רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה - קריה יפה ומקיימת

ראש עיריית רמלה יואל לביא, אירח בלשכתו בשבוע שעבר צוות שיפוט מיוחד בתחרות קריה יפה ומקיימת של המועצה לארץ ישראל יפה. במפגש השתתפו מ״מ ראש העיר עו״ד מוטי יצחקי, מנכ״לית העירייה איילת כהן, מנהל אגף שפע דוד חביבה, מנהלת היחידה לאיכות הסביבה ואורגני העירייה.

לביא הציג בפני חברי צוות השיפוט סקירה מקיפה על העיר, מצבה הדמוגרפי,  היותה עיר רב-תרבותית בה חיים בדו-קיום זה לצד זה יהודים מוסלמים ונוצרים.
כן סקר לביא את פעילותה של העירייה בקידום מערכת החינוך העירונית בשורה של תוכניות לימוד ופרויקטים רבים שמצעידים את תלמידי העיר להצלחות, בהם פרס החינוך הארצי שניתן לעיר פעמיים בעשור האחרון ופרויקטים ייחודיים בנושאי איכות הסביבה, חיסכון באנרגיה, מחזור, טיפול בפסולת אלקטרונית, גני ילדים ובתי ספר ירוקים ופיתוח פארקים וגנים ציבוריים לרווחת התושבים. כן הציג לביא את תוכניתו להתחדשות עירונית, תוכנית שתשנה את פני העיר בתחומים שונים ומגוונים ובעיקר תניב לתושבים דירות חדשות וגדולות יותר עם חדרים ממוגנים ומבנים העומדים בתקני רעידת אדמה.                                                    

חברי צוות השיפוט: יו״ר ועדת השיפוט נילי קליר, יעקב חממי, שלמה להב, אמנון שרון ולאה חייק, הודו ללביא על הסקירה  המקיפה.   במהלך הסיור, ביקרו צוות השופטים במגוון אתרים בעיר בהם: המוקד העירוני, הספרייה, מרכז קשישים, ביה״ס בר אילן, מרכז אנוש, בריכת השחייה העירונית ובריכת הקשתות. הצוות ערך סיור בשכונות העיר הוותיקות והחדשות וקיבל סקירה על תכנית ההתחדשות העירונית. ליוו את הסיור שרון אטנר ואליקים ויסנשטרן מהיחידה לאיכות הסביבה ועדי אייל מהאסטרטגיה. כמו כן קיבל הצוות סקירה מיוחדת מניסים רון מנהל מחלקת ספורט ואירועיםעל מערך הספורט בעיר, כמנוע לקידום חברתי קהילתי. 
 
 
חזרה
Facebook