רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רה״ע יואל לביא בנאום טקס ראש השנה

בשנת 2016 – וזה יאפיין גם את השנה הבאה, הושם הדגש על תוכנית ההתחדשות העירונית והסכם הגג. תוכניות אלה כוונתם לשדרג איכות חיי התושבים במגורים בטוחים מפני רעידות אדמה ותקיפות טילים. תוכנית  המיתאר להתחדשות עירונית מצויה בשלבי אישור מתקדמים. ותשפיע על תהליכי אשור תב"ע לחידוש שכונות המגורים.
 
תכנית ראשונה של הסכם הגג רמלה מערב – שלב א' – פורסמה לשיווק קרקע, אנו מקוים שבמהלך 2017 נראה תחילת בניה, וסלילת כביש 200 שייצור מהפיכה בסטנדרט התנועה בעיר.
 
מצב כספי
חברי מועצה מן האופוזיציה שמעידים על עצמם בריש –גלי, כי אינם יודעים לקרוא דוחו"ת חשבונאים, מפיצים "עובדות" הזויות על המצב הכספי של העירייה, שהוא איתן ! מעבר להחלטות של מעלות לדרג את מצבה הכספי של העירייה בהחזר אג"ח בדירוג גבוה מאוד POSITIVE  AA  אוסיף ואומר שהיקף פרע"מ השנתי של העירייה עומד על שיעור של 4%. כל בעל משכנתא משלם כ-25% מהכנסותיו, 4% מהכנסות העירייה הם ממש חסרי ערך מבחינת ניהול כספי.
ב-6 לאוקטובר תתכנס המועצה להגדלת תקציב 2016 ב-19.5 מש"ח.
למה איננו זוכים בפרס ניהול ? – חובות העבר שלא ניתנים לגבייה הם "הגיבנת", ללא נוהל שמאפשרים מחיקתם, נישאר עם פרמטר שלא מאפשר להעניק לנו הפרס.
תודה למח' גזברות ולמח' הכנסות על עבודה ראויה לשבח.
 
אנו נמשיך בעבודתנו הרוטינית לפתח את העיר ולשדרג המשך שירותינו לתושב בסל שירותים איכותי וזול.
 
בתחום החינוך
השנה הייתה שנה פורה בהישגי החינוך בעיר.
ילדי העיר ועתידם כאזרחים בחברה הישראלית, כחברים במשק כלכלי משוכלל ימשיכו להיות הדבר החשוב ביותר לעירייה, נגדיל המשאבים לטיפוח החינוך הטכנולוגי-מדעי מרמת גנ"י, דרך בתי הספר לרמותיהם השונות ועד וכולל מכללת קמפוס השפלה, מדיניות זו- מקדמת את תלמידי העיר להשתלבות טובה במשק הטכנולוגי הישראלי.
 
הישגי הזכאות לבגרות של כלל בתיה"ס, התיכוניים מעידים על מסירות גדולה של מערכת החינוך לתלמידיה,  ההישגים ברמת בתי הספר מצויים בקטגוריות הגבוהות במערכת החינוך, שלושה מבתי ספרינו – דורגו  בקטגוריה הכי גבוהה בארץ, לילינטל, עמל א', אמי"ת טכנולוגי.
 
התלמיד הוא מרכז עולמו של ביה"ס. זהו מהפך ביחס תלמיד - בית ספר ולדרכי ההוראה, המתעדכנות בבתי הספר.
 
...פתחנו את שנה"ל הנוכחית עם מעל 18,000 תלמידים, פתיחה חלקה, תודות לעבודה מסורה ועקבית של אגף החינוך, והערכתי המיוחדת למח' אחזקה בראשות אילן שרמי.
 
החינוך לעתידאיזה עולם יפגוש תלמיד בבגרותו ? עולם שקצב השינויים בו מדהים לא ניתן לחיזוי לעוד 15-20 שנה. לכן נקפיד על הקניית תשתית ידע שהיא טובה נכונה בוודאות לעתיד. מתמטיקה, אנגלית, הבעה בעברית ופיתוח קוגנטיבי. עם ארגז כלים זה, ניתן יהיה להשתלב בעולם המחר.
 
נמשיך ונעשה ככל יכולתנו לאימוץ סטנדרטים של עיר ירוקה, עיר שהדאגה לאיכה"ס הופכת לשגרה בה. אנו בונים בו זמנית שלושה פארקים. שצ"פ המסילה (נווה דוד), שצ"פ 104 (קריית האומנים) ופארק עירוני.
אנו מקיימים מספר פרויקטים חינוכיים בנושאי קיימות בעיר לתפארת החינוך בארץ כולה, ומתקדמים אט אט בתוכנית להתייעלות וחסכון באנרגיה.
 
פרויקטים של קהילה מתנדבת, עיר ללא אלימות, זהירות בדרכים. חינוך והסברה לערכים ולהגברת המודעות, להתנהגות ראויה ימשכו ואף יורחבו. וכאן המקום להודות למתנדבים הרבים ולסיירת ההורים שעושים עבודתם נאמנה.
 
בתחום התשתיות
  • הפרדה מפלסית 208 נפתחה לתנועה בשעה טובה לרווחת תושבי העיר וסביבתה.
  • הפרדה מפלסית 132 – בכניסה המערבית לעיר בשלבי ביצוע!.
  • הפרדה מפלסית 210 – צומת תעבורה בעיבוד תוכניות מחדש.
  • כביש 200 ותוכנית מערב רמלה – יוצאים לדרך השנה.
  • בשכונת קרית האומנים (פרדס מצליח). השלמנו בבנייה נוספת שלבי ב' בביה"ס היסודי והתיכון בקרית האומנים, הבניה של אולם ספורט ומרכז קהילתי תסתיים בחודשים הקרובים. ואנו מפתחים פארק שיקיף את השכונה מדרום מזרח - לה.
  • הבנייה למגורים בקרית מנחם בגין הושלמה.
  • אנו עתידים לבנות בי"ס נוסף בשכונת ג'ואריש ולפתח מגרש הדשא הסינטטי בג'ואריש.
  • את רח' הרצל אנו מתכננים מחדש.
  • הושלמו חידושים של התחנות לבריאות המשפחה.
 
אני מבקש לציין מתוך הערכה את עבודת קרן רמלה ואת המוסדות המנוהלים ע"י קרן רמלה:
 
√ המרכז לגיל הרך בראשות אסתי קילברג, נבחר לייצג הפעילות של גויינט בארץ, בביקור של יו"ר הגויינט העולמי בארץ.
√   המרפאה לבריאות השן בראשות ד"ר תומר הקיני.
√   הספרייה העירונית ע"ש בלפר בראשות דני לבקוביץ שזוכה להערכה רבה גם מחוץ לעיר.
√   המוזיאון העירוני ומח' התיירות בראשות רון פלד שמקדמים מודעותה של העיר בתחומי התיירות בקרב הציבור בישראל. אנו על סף סיכום התוכנית לעיצוב מחדש של המוזיאון העירוני ובית יד לבנים.
√   וכמובן את צוות קמפוס השפלה.
√   את תאגיד המים בראשות עדי שטרנברג והיו"ר לייבלה על עבודה רוטינית ויעילה בכל התנאים, ועל התכנון העתידי של תשתיות התרחבות העיר. פרוייקט תכנוני אדיר מימדים . השנה תושלם בנייתה של תחנת שאיבה חדשה, בצמוד למשרדי חברת החשמל.
 √   את מרכז קשתות להכוונה, ייעוץ וסיוע לצעירים בראשות דרור קורת.
√   את מרכז גישור ויישוב סכסוכים שמהווה דוגמא, בראשות אייל קהלני . מרכז הגישור זוכה להכרה בינ"ל.
√ את עובדי שיקום השכונות, שמקדם את פרוייקט ההתחדשות העירונית.
√ את תחנת משטרת רמלה, על עבודה מסורה ואיכותית. תודה מיוחדת על ירידה משמעותית בהיקף הפשיעה ועבירות אחרות בעיר.
√ את מח' הרווחה הפועלת במסירות ומפעילה פרויקטים רבים בעיר, מפעילה מרכזים טיפוליים מגוונים, מרכזי יום לקשיש, פרוייקט שיבה טובה  ומקווה לראות שיפוץ מרכז היום ברח' דוד רזיאל ועוד.
   ובמיוחד את מתנדבי העיר, שי"ל והעמותות הרבות שפועלות למענינו תושבי העיר במסירות ובהתנדבות – יישר כח לכם.
√ את המתנ"ס על שלוחותיו וכן את המתנ"ס הערבי על פעילות מגוונת ורבה לטובת תושבי העיר.
√ את מח' ספורט ואירועים בראשות ניסים רון המפעילה מס' מרכזים בענפי ספורט מגוונים. שהשנה ביצענו בהצלחה את עיר הנוער בקיץ. ולא רק ספורט אלא גם בתרבות – קונסרבטוריון, מרכז זמר ומחול בכלל ובתרבות תורנית בפרט.
√ את מח' קליטה על עבודתכם המסורה.
 √ את תחנת כיבוי האש – בראשות רמי אברהם , זו הזדמנות לומר לכם תודה על כוננותכם הקבועה .
√ את המועצה הדתית רמלה- שפועלת בחריצות וחברת קדישא שהיינו רוצים שתתבטל   משעמום.
√ יש מחלקות שעבודתם רוטינית ובאופי תפקודם אי אפשר להצביע על תפוקות ויזואליות,   כדוגמת – המחלקה המשפטית: מס' משפטים שזכינו השנה מעידים על השתדרגות הפעילות,  היחידה האסטרטגית, יחידת מבקר העירייה, המנגנון העירוני, המזכירות, הווטרינר, מח' משק ונכסים, שי אדרת, מח' ביטחון וחרום, אלה כולם עושים מלאכה טובה וראויה במלוא מובן המילה.
 √ ויש מחלקות שעבודתם רוטינית, אך תפוקותיהם נאות, כדוגמת – מח' תברואה- הדואגת לניקיון העיר יחד עם היח' לאיכות הסביבה , יחידת הפיקוח והמוקד העירוני היחידה להכנסות -  העומדת ביעדיה, מלאכה לא פשוטה.
√  הדוברות – שמקדמת פרויקטים של שיפור הפצת  המידע לציבור, והפיכת השקיפות הניהולית למרכיב חיוני במידע לציבור.
√ למח' הנדסה – החייבת במתן מענה לפרויקטים רבים לפיתוח העיר ועוברת שינוי פרסונאלי ומהותי.
√ הפת"ש מקדם פרוייקטים תשתיתיים כמו גם גנים ציבוריים, מתקני  משחק וגינון ברחבי העיר  לרווחת ואהבת התושבים – ומוסדות קהילה וחינוך מוכנים במועדם.
√ לאגף החינוך והנוער- מלא הפעילות האינטנסיבית שיחד עם יחידות הנוער, השרות הפסיכולוגי, הביקור הסדיר, יחידת המחשוב, האחזקה והבטיחות עושים עבודה טובה, אך כל-אלה בלי מנהלי מוסדות החינוך, הפיקוח הפדגוגי, עמותות למען קידום החינוך לגווניו השונים, המורים, היועצים החינוכיים לא היינו משיגים את מטרותינו ונהנים מהישגי תלמידי העיר, ומהישגים כבירים של בתי הספר התיכוניים.
 √ תודתי לאגודה לתרבות הדיור ולשלומי גבאי במיוחד.
√ תודה מיוחדת לפרוייקט עיר ללא אלימות – להרצל טובלי המופקד על הבטיחות ומשלימיו בבטיחות: אבי דיל, שלום אברהם וכל צוות זהירות בדרכים כולל מאבטחי מעברי החצייה, ומאבטחי מוסדות הקהילה והחינוך.
√ תודה מיוחדת והוקרה רבה על תרומותיהם אני מבקש למסור- לקרן הידידות,
לקהילת פאלם ביץ – על תרומה לקהילה האתיופית לאורך שנים , ולקהילת קנזס על תרומותיהם.
לעמותת "חץ קדימה " בראשות , עו"ד גלעד חריש המפעילה בעיר מועדון נוער, לעמותת ניצוצי הזוהר, בראשות הרב זוהר.
√ לעמותת YRF – המנהלת את המרכז ללימוד אנגלית ע"ש איתן פריד.
√לעמותת יד ביד המנוהלת ע"י הרב גלויברמן, נשיא מעצמת החסד.
√ למנכ"ל העירייה – איילת כהן  על עבודתה המסורה והחרוצה.
√ לחברי המועצה המכהנים בהתנדבות בועדותיה השונות של העירייה.
√ לסגני ולמ"מ – שמסייעים בנטל.
√ ואחרונות חביבות לצוות מזכירותיי גלית וכרמלה, ואיתן במאמץ שרון של איילת , מירב של  
   מוטי ולשרהלה של נסים בלעדיכן, הלו"ז אולי היה יותר מרווח.
 

בברכת חג שמח, וימים מלאי בשורות טובות, תודה.   
 
 
חזרה
Facebook