רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה מרכינה ראשה על לכתו של הנשיא, וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס ז"ל

ראש עיריית רמלה יואל לביא: "שמעון פרס ז"ל נמנה על דור מייסדי מדינת ישראל אותה שירת בנאמנות ובאהבה עד יומו האחרון. איש חזון ומעש, בעל זכויות רבות בבניית הארץ ובחיזוק ביטחונה. זהו יום עצוב לעם ישראל ומשפחתו. רמלה מרכינה ראשה על לכתו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. יהי זכרו ברוך"                                                                                                                
רמלה מבכה את מותו של נשיא מדינת ישראל וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס ז"ל. שבועיים לאחר שלקה באירוע מוחי הלך לעולמו בגיל 93 הנשיא לשעבר, מי שכיהן גם כראש ממשלה, שר ביטחון, יועצו האישי של דוד בן גוריון ובשורה ארוכה של תפקידים.
ראש עיריית רמלה יואל לביא ספד לנשיא לשעבר: "שמעון פרס ז"ל נמנה על דור מייסדי מדינת ישראל אותה שירת בנאמנות ובאהבה עד יומו האחרון. איש חזון ומעש, בעל זכויות רבות בבניית הארץ ובחיזוק ביטחונה. זהו יום עצוב לעם ישראל ומשפחתו. רמלה מרכינה ראשה על לכתו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. יהי זכרו ברוך". בינואר 2011 ערך הנשיא פרס ביקור ממלכתי ברמלה במסגרתו קיבל אזרחות כבוד מידי רה"ע לביא שכתב לו: "לכבוד גדול מזכה אותנו כבוד הנשיא שמעון פרס, בביקורו הממלכתי בעירנו. כאיש ספר חתן פרס נובל לשלום, בעל חזון ומעוף, התווית דרך, הפגנת מנהיגות, נחישות ויצירתיות בנושאים המקיפים את חייהם של תושבי מדינת ישראל, והיהודים בארץ ובעולם.  כאיש רב פעלים, סולל דרך, אוהב הבריות, בעל נפש בוערת לעשייה, אוהבת אדם וארץ, פתחת דלתות ויצרת קשרים עם עמים ומדינות רבות בעולם ובכללן חתרת ופעלת להשגת שלום עם שכנינו, תוך אמונה שחזון וניצול הזדמנויות יכול לשנות מציאות. על האתגרים שהצבת, ההישגים וההצלחות אליהם הבאת את מדינת ישראל ותושביה, על האמונה בצדקת דרכך לאורך כל השנים, ועל הדוגמא והמופת של מנהיגות במיטבה, העיר רמלה על תושביה ומנהיגיה מצדיעה לך ומחבקת אותך בכבוד, באהבה ובגאווה".
כזכור הודה הנשיא בהתרגשות על קבלת הפנים וקבלת אזרחות הכבוד שהוענקה לו. הנשיא ציין בדבריו, כי בסיורו ברמלה גילה עיר אחרת, מודרנית, יפה, מלאה בפארקים ירוקים. "אין ספק שרמלה עלתה על מסלול המראה וכולי הערכה והערצה לבניית עיר לתפארת המצטיינת בהשקעתה בחינוך ילדיה. העיר רמלה היא מגדלור ודוגמא לתפארת מדינת ישראל לדו קיום, שוויון בין יהודים וערבים, יחסי שכנות טובים ותרבותיים".
 
 

חזרה
Facebook