רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

הצלחה לבית המשפט הקהילתי ברמלה

בית המשפט הקהילתי ברמלה רשם הצלחה מרשימה בשנת פעילותו הראשונה בעיר. בית המשפט הקהילתי הוא מיזם ניסיוני ומודל חדש (בארץ) בהליך הפלילי, שמטרתו היא שיקום העבריין ולא הענשתו, על מנת לשפר את התמודדותה של המערכת המשפטית בעבריינות חוזרת (רצידיביזם). מודל זה, של בתי משפט המכונים "פותרי-בעיות", פועל בלא מעט מדינות בעולם המערבי ומקובלים במיוחד בארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד וקיים גם בבאר שבע. 

במהלך השנה שחלפה מאז פתיחתו של בית המשפט הקהילתי טופלו בהליך המיוחד 42 נאשמים ששולבו במספר תוכניות שיקום שתרמו תרומה חשובה ומשמעותית להתקדמותם של הנאשמים בכל תחומי החיים ובשלבי הליכי השיקום. 
כזכור עם פתיחתו של בית המשפט רמלה ברכה נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור, על המיזם וציינה, כי היא שמחה על הזכות שנפלה בחלקה להרחבת בית המשפט הקהילתי גם ברמלה: השופטת מרים נאור: "גם לשיקום העבריין יש תפקיד חשוב בעיקר כשמדובר בקטינים. השיקום הוא אינטרס ציבורי להחזרת מפרי חוק לדרך הישר. כולנו תקווה שהצעידה בדרך חדשה זו לאפשר לעבריין להיקלט בקהילה, תוביל לצמצום בעיית האלימות ותפעל לרווחת התושבים כולם. אני מודה לכלל השותפים ומאחלת לכולם הצלחה רבה".
ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על תוצרי השנה הראשונה של בית המשפט הקהילתי  וציין, כי רמלה שותפה מלאה למיזם החברתי החשוב שכל כולו ריכוז מאמץ מערכתי בקהילה שנועד להביא לפתרון ארוך טווח של נאשמים, שיקומם והחזרתם לדרך נורמטיבית. מנהל בית המשפט הקהילתי ברמלה עו"ד מאיר אוחנה: "אני רוצה להודות לכל העושים במלאכה.  לשופטת בית המשפט הקהילתי  הגב' נירה דיסקין, על ההובלה והתמיכה, לעירייה שללא שיתוף הפעולה ההדוק עם עימה לא היינו מצליחים להניע את הפרויקט. תודה לראש העיר על הרוח הגבית, על התמיכה וההובלה.תודה למנכ"לית העירייה איילת כהן על התמיכה והאוזן הקשבת ולאילנה שנבל ואייל קהלני על הליווי הצמוד, העזרה והזמן הרב שהקדישו לנו בכל עת ובכל נושא
 
 
חזרה
Facebook