רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

יד ביד עם הרב יעקב גלויברמן

ראש עיריית רמלה יואל לביא אירח בלשכתו את מייסד ארגון החסד ״יד ביד״ הרב יעקב גלויברמן והודה לו על תמיכתו ותרומתו לילדי העיר לקראת שנת הלימודים הקרובה. הרב גלויברמן וארגונו תרמו מאות תיקים ואביזרי לימוד למשפחות נתמכות בעיר. השניים שוחחו  וקבעו על הרחבת שיתופי הפעולה בין הארגון לבין העירייה באמצעות יחידת ההתנדבות העירונית הפועלת במסגרת המחלקה לשירותים חברתיים. הרב גלויברמן הודה ללביא על פועלו למען תושבי רמלה והעניק לי מכתב אישי ובו כתב:
                                           
לכבוד: מר יואל לביא,ראש העיר רמלה

שלום וברכה,
לאחרונה התוודעתי לתגובות שונות שמאוד לא אהבתי מצד תושבים בעיר רמלה כלפיך. חשבתי לעצמי, איך יכול להיות שאנשים יכתבו כך, על ראש עיר ששינה את המציאות היומיומית מקצה לקצה? אולם אז נזכרתי שגם על מרדכי היהודי כתוב במגילת אסתר "ומרדכי היהודי רצוי לרוב אחיו"... וזה מקובל לצערנו הרב בכל המחוזות, שלא כולם יהיו שבעי רצון משליח הציבור.
אולם, למען הצדק ההיסטורי, לא יכולתי להבליג יותר, וברצוני לענות לכל אלה שנטפלים אליך פוליטית. אני לשמחתי א פוליטי ואינני חפץ ביקרה של אף מפלגה, כזו או אחרת. כך שאני יכול לומר את אשר על ליבי, מבלי לחשוש לעתידי הפוליטי...
כאיש שמכיר למעלה מ 45 שנים את העיר רמלה, על רחובותיה, אנשי ציבור שפעלו ופועלים בתוכה, אני יכול לומר שבעבר, העיר רמלה הייתה מוזנחת ונחשלת, ובתקופת כהונתך היא השתנתה לטובה, ועלתה לרמה הכי גבוהה שאני מכיר. 

שכונות הורחבו בבניה מסיבית, אלפי תושבים נוספו לעיר, הוקמה תחנת רכבת ותחנת מרכזית לאטובוסים לתפארת, עם משרדי הממשלה בתוכה. זאת לצד, מחלפים רחבים וכבישים חדשים, הקמת קניון עזריאלי חדש, קאנטרי קלאב מפואר ועוד. גם רחובות השוק העתיק ברמלה שופצו לבלי הכר, רחובות העיר השתנו לטובה, עצים, פרחים וצמחיה צבעונית פורחים בכל פינה בעיר, והפעילות העסקית שוקקת חיים בעיר רמלה. רמת החינוך עלתה, ועוד מקצה שיפורים בשלל תחומים, כמו תשתיות, רווחה וחיי קהילה.

סבור אני שזו גאווה לעיר  רמלה שאתה כילד גדלת בה -והבאת אותה לפריחה, על כך מגיע לך "פרס ישראל" על ניהול ושגשוג עיר לתפארת מדינת ישראל.

אני מצדיע לך, ובטוחני שרוב התושבים תומכים בך באהבה ובמסירות שאתה כראש העיר מפגין לעיר רמלה.

עלה והצלח!

בידידות נאמנה
ובהערכה הרב יעקב גלויברמן
 
 
 
חזרה
Facebook