רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

המגשרים הצעירים ברמלה – דור העתיד ליישוב סכסוכים

במסגרת שיתוף פעולה בין מרכז הגישור ויישוב סכסוכים בקהילה-רמלה לתוכנית "מוטב יחדיו" נבנתה תכנית מערכתית "לגישור ושיתופי פעולה".

מטרת התוכנית להעניק לתלמידים חשיבה יזמית חדשה, שפת תקשורת אחרת, פתרון קונפליקטים, שיתופי פעולה מדויקים, מנהיגות אישית, הקשבה פעילה ולקיחת אחריות אישית.
השנה  התוכנית פעלה  בבית הספר בר אילן, וסיום שנת הפעילות צוין במפגש חגיגי ומרגש במיוחד,  בו נכחו מנהלת מרכז גישור רמלה, מנהלת תכנית "מוטב יחדיו", נציגות עיריית רמלה ואורחים נוספים.  במהלך המפגש הציגו התלמידים  תהליכי גישור משולבים מיומנויות שיח, אסטרטגיות לשאילת שאלות, הקשבה מודעת, זיהוי והבנת הבעיה, חשיבה יצירתית והובלת הצדדים המסוכסכים עד למציאת פתרונות יצירתיים, באמצעות מכלול הכלים הדיאלוגים אשר נלמדו ותורגלו במהלך התקופה.
נוכחים התרשמו מאוד מהילדים שהציגו בפניהם סימולציות, ענו לשאלותיהם ואף הרחיבו את השיח ואת לב המאזינים, כאשר סיפרו כי הם משתמשים בכלים שלמדו גם מעבר לכותלי בית הספר, במריבות בין אחים במשפחה, בין בני דודים, חברים ועוד.     עוד ציינו המגשרים הצעירים, כי הם ממליצים לכל בתי הספר ללמוד את התוכנית כי "כך יהיה לנו עולם אחר!"
תודה למנהל בית הספר מר יהודה שדמי ולמחנכי הכיתות אשר תמכו וליוו את התוכנית לאורך כל השנה, תודה למנחים של אורנה גילת - המרכז לדיאלוג אחר, לאיקה אביב  ועדי שיר על הנחיית התלמידים, המורים וההורים, באופן איכותי, אישי וערכי.

המנחים ציינו בקורת רוח, כי הם "גאים להוביל שינוי דיאלוגי אחר ושמחים על הזכות לעבוד עם תלמידים מקסימים המיישמים את הנלמד באהבה, מעבירים הלאה לסביבתם הרחבה, וגם יודעים להוקיר את הדרך והלמידה. מגשרים צעירים ויקרים, יישר כוח."
 
 

חזרה
Facebook