רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

מסע בין דורי ברמלה

תלמידי בתי הספר שרת ובן צבי  ומתנדבי העיר הותיקים, ציינו השבוע את סיומו של פרויקט ייחודי למסע בין דורי, במסגרתו כתבו וערכו ספר ממנו עולה דמותה של העיר רמלה בשנותיה הראשונות. את הפרויקט יזמו עמותת חינוך לפסגות, יחידת ההתנדבות העירונית הפועלת במחלקה לשירותים חברתיים, אגף החינוך והנוער ומפעל נשר.

בטקס מרגש שנערך ביום ראשון השבוע בבית ספר שרת ברמלה, ציינו חניכי עמותת 'חינוך לפסגות' בבתי הספר 'בן צבי' ו'שרת' ומתנדבי מרכז ההסעדה על שם אסיה קוגן, את סיומו של פרויקט מיוחד ומשותף לחיבור בין דורי. הפרויקט הייחודי התקיים ביוזמה משותפת של עמותת חינוך לפסגות, יחידת ההתנדבות העירונית הפועלת במסגרת המחלקה לשירותים חברתיים, אגף החינוך והנוער, ומפעל נשר.                                                                                      

את הפרויקט המיוחד שהתקיים במהלך 6 חודשים, ליוו מנהלת שלוחת בתי הספר היסודיים בעמותה עדי ליבוביץ', רכזת התנדבות עירונית הילה ירושלמי,  אלונה קליימן מנהלת אגף החינוך והנוער ומנהלי מפעל נשר . במהלך הפרויקט נערכו מפגשים בין חניכי מרכז לפסגות  לבין מתנדבי העיר הותיקים.  במפגשים ראיינו, הכירו, עיבדו וערכו החניכים את סיפורי חייהם של ותיקי העיר עד להוצאת ספר המבוסס על סיפורי חייהם ואף קיימו עמם פעילות התנדבותית משותפת. מהספר מצטיירת דמותה של העיר רמלה בשנותיה הראשונות של המדינה והמרקם האנושי המיוחד והמגוון החי בה.                                                          

בטקס שנערך השתתפו: מר רענן גלאון, מנהל משאבי אנוש במפעל 'נשר' אשר בירך על הפרויקט, איחל לחניכים הצלחה רבה והזמין אותם לסייר במרכז המבקרים נשר. הגב' עדי ליבוביץ' מנהלת שלוחת יסודי של עמותת חינוך לפסגות ומי שהובילה את המיזם הודתה לכלל השותפים, לחניכים ולמתנדבים על תרומתם להצלחת הפרויקט.     

הגב' הילה ירושלמי רכזת התנדבות עירונית בירכה על הפרויקט, על שיתוף הפעולה עם מפעל נשר, עם מנהלי השלוחות של עמותת חינוך לפסגות בראשות הגב' חנה דורסמן ועם הגב' אלונה קליימן, מנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה. כמו כן, תיארה בפני הילדים את התרגשות המתנדבים מהחיבור המופלא ביניהם ואת חשיבות אימוץ ערך ההתנדבות כערך לחיים. בפרויקט השתתפו המתנדבים: צביה מאיר, בני גילברג, שמעון דיל, יצחק כהן, חיים לוסטינגר, ג'קי הרוש, דבורה פרומין, סועד שמש ושושנה שצילסקי
 
 
חזרה
Facebook