רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

קיץ בטוח לנוער רמלה 2016

צוותי "עיר ללא אלימות",  מתנדבי סיירת הורים  ועל"ם פועלים למען בני הנוער בחופשת הקיץ.

חופשת הקיץ לנוער נפתחה השבוע עם מופעים לבני נוער בפארק עופר, פעילויות במרכזים הקהילתיים וציפורי לילה במתחמי בתי הספר על מנת להציע אלטרנטיבה איכותית לבילוי שעות הפנאי בשעות הערב והלילה. אירוע הקיץ מהווים מוקד משיכה עבור מאות בני נוער וצעירים, ועלולים לחשוף אותם להתנהגויות סיכון שונות.

לשם כך,  פעלו השנה צוותים עירוניים המורכבים מצוות עיר ללא אלימות, מתנדבי סיירת הורים ומתנדבי על"ם, שהגבירו את הפעילות, ויצאו לזירות האירועים כדי לתת מענה לבני נוער, להוות עבורם מבוגר משמעותי ולהעניק להם סיוע במידה הצורך. במקביל  הגבירה העירייה בשיתוף המשטרה את פעילות השמירה על הסדר, למנוע שוטטות בפארקים והפרעות מנוחת הציבור. לאור האירועים הרבים שמתוכננים בחודשי הקיץ, תכנית עיר ללא אלימות קוראת להורים נוספים לבוא להתנדב לסיירת ההורים בפעילות חשובה.                                                    

סיירת ההורים הוקמה מתוך מטרה לתת מענה לבני הנוער השוהים מחוץ לביתם בשעות הלילה המאוחרות. הרעיון הוא לקיים שיח בגובה העיניים עם בני הנוער ובכך לעצב את דמות ההורה כמבוגר משמעותי בחייהם, אשר מגיע ממקום מבין ואמפאטי. העיסוק העיקרי של חברי הסיירת הוא הקשבה והכלה של בני הנוער ללא כל עמדה שיפוטית כזאת או אחרת, ומאמינים שבדרך זו, ניתן ליצור עבור בני הנוער סביבת בילוי נעימה ובטוחה גם ברחוב. הסיירת פועלת מידי שבוע בשעות  הערב והלילה המאוחרות ופוגשת עשרות בני נוער בגילאים שונים. כיום מתנדבים בסיירת כ- 50 הורים המבצעים משמרת אחת לחודש, כ- 4 שעות בערב. חברי הסיירת עוברים מפגשי הכשרה מקצועית פעם בחודש, שבהם מקבלים כלים להתמודדות ולעבודה נכונה עם בני הנוער.
 
 
חזרה
Facebook