רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

בית המשפט הקהילתי ברמלה מקדם שיקומם של עבריינים

בית המשפט הקהילתי ברמלה בשיתוף עיריית רמלה, קיים יום עיון מיוחד בנושא מה בין עוברי חוק לרווחה, זכויות ושיקום. ראש עיריית רמלה יואל לביא: השיקום הוא אינטרס ציבורי להחזרת מפרי חוק לדרך הישר

בית המשפט הקהילתי ברמלה בשיתוף עיריית רמלה, המחלקה לשירותים חברתיים,  קיימה השבוע יום עיון מיוחד בנושא מה בין עוברי חוק לרווחה, זכויות ושיקום אוכלוסיות בסיכון. בית המשפט הקהילתי ברמלה הוא מיזם ניסיוני ומודל חדש (בארץ) בהליך הפלילי, שמטרתו היא שיקום העבריין ולא הענשתו, על מנת לשפר את התמודדותה של המערכת המשפטית בעבריינות חוזרת (רצידיביזם).                                                                   

את יום העיון שנערך בקמפוס השפלה ברמלה, פתח בברכה ראש עיריית רמלה יואל לביא, שציין את החשיבות הרבה שהוא רואה בפיתוח דרכים קהילתיות להחזיר למסלול ההצלחה אנשים שלא שפר עליהם מזלם, עברו על החוק והפכו לנטל על החברה. לביא: "חובתנו לאפשר לאותם אנשים הזדמנות אמיתית לצאת ממסלול המצוקה למסלול ההצלחה. השיקום הוא אינטרס ציבורי להחזרת מפרי חוק לדרך הישר. נתוני בית המשפט הקהילתי ברמלה מצביעים על כך שאנו בדרך הנכונה ואנו גאים על כך". לביא הודה לכלל השותפים להצלחת התוכנית, למנהיגות השיפוטית בישראל, שבחרה לפתח יוזמה חברתית זו של תיקון דפוסי התנהגות בתוך הקהילה, לג'וינט ישראל, לאשלים, לשופטת  בית המשפט הקהילתי ברמלה הגב' נירה דיסקין ולכל העושים במלאכה החשובה.                                                                                        

השופטת נירה דיסקין ברכה על קיום יום העיון וציינה, כי היא רואה זכות גדולה על הכבוד שנפל בחלקה להוביל את בית המשפט הקהילתי ברמלה. השופטת דיסקין הוסיפה, כי היא נרגשת לנוכח כל הצלחה של חזרתם של עבריינים למסלול חיים נורמטיבי התורם למשוקמים, למשפחתם ולחברה. השתתפו ביום העיון סגן נשיאת בית המשפט השלום ברמלה השופט ד"ר עמי קובו, מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן, שלומי כהן, ראש תחום נוער וצעירים אשלים /ג'וינט, ד"ר דניאלה בייניש- מנהלת תכניות משפט וקהילה אשלים/ג'וינט, עו"ד מאיר אוחנה, רכז בית המשפט הקהילתי ברמלה שהנחה את יום העיון, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים אילנה שנבל, פרקליטים, נציגי התביעה, סנגוריה הציבורית,  תושבים ואורגני העירייה.
 
 
חזרה
Facebook