רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

דרוג האג"ח של רמלה ב- 2016 -AA

חברת הדירוג מעלות  S&Pקבעה גם השנה ובפעם החמישית ברציפות, כי בשל ביצועי תקציב חיוביים, תמשיך תחזית הדירוג של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ ל-2016 להיות יציבה וחיובית ותעמוד על רמתו הגבוהה  AA .ראש עיריית רמלה יואל לביא: זוהי עדות ליציבות הכלכלית של החברה למימון ושל עיריית רמלה. נמשיך לנהל את המשק הכספי באחריות, תוך הרחבת סל השירותים לתושב. 

כלכלני חברת הדירוג מעלות S&P  פרסמו באחרונה את החלטתם לאשרר גם לשנת 2016 את דירוגה של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ לדירוג הגבוה והמרשים שלAA    וזאת על סמך דירוג עיריית רמלה. יודגש, כי מזה מספר שנים ברציפות זוכה החברה למימון ועיריית רמלה לדרוג כה גבוה. החלטה זו מהווה המשך ישיר לאמון שרוחשת החברה המדרגת לביצועי התקציב והניהול הפיננסי האחראי של עיריית רמלה ובשל מילוי כל תנאי האג"ח של החברה למימון רמלה.                                                

ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין בסיפוק את החלטת חברת דרוג האשראי ואמר: "זוהי עדות ליציבות הכלכלית של העירייה. אנו מודים לחברת הדירוג ולשוק הפיננסי על הבעת האמון. עיריית רמלה תמשיך במאמציה לנהל את המשק הכספי באחריות ובמסירות, תוך המשך חיזוק איתנותה הפיננסית, פיתוח אזורי תעסוקה ומסחר והרחבת סל השירותים לתושב".

בנימוקי כלכלני סוכנות הדירוג צוין, כי תחזית הדירוג החיובית משקפת הערכת החברה שעיריית רמלה תשפר בשנתיים הקרובות את פרופיל הנזילות שלה, הודות לעלייה בהכנסות ולירידה בתשלומי שירות החוב.

יש לציין, כי אין ספק שהדירוג הגבוה שניתן לרמלה מעיד על ניהול פיננסי אחראי של העירייה ושיפור מתמיד בשיעור גביית הארנונה, העומד על  למעלה מ-90%.

יודגש, כי הדירוג הגבוה  מעיד יותר מכל על הניהול הפיננסי האחראי של העירייה וביצועי תקציב יעילים המופנים למען שדרוג חיי התושבים. כזכור ביצעה עיריית רמלה מהפכה כלכלית והייתה לחלוצה בהנפקת אגרות החוב המוניציפאליות בסכום של כ 140- מיליון ₪, מיזם שהפך למהלך פורץ דרך בו נקטו גם רשויות נוספות, מה שהביא להקטנת פירעון המלוות של העיריות במיליוני שקלים ופתר את מחנק האשראי שממנו סבלו.
 
 

 

 

חזרה
Facebook