רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

העיר רמלה התייחדה עם בניה הנופלים בערב שירי לוחמים מרגש

הערב המיוחד והמרגש השנה הוקדש לסיפור העמידה של חיילי צה"ל הגיבורים שחירפו נפשם בזירה הצפונית בקרבות הבלימה של הכוחות הסוריים במלחמת יום הכיפורים. גיבור ישראל, תת אלוף (במיל') אביגדור קהלני, ייצג את סיפור הלוחמים עת שפיקד על גדוד 77 בחטיבה 7 בפיקודו של האלוף אביגדור (יאנוש) בן גל ז"ל                                      
כמיטב המסורת קיימה עיריית רמלה ביום שלישי  (10.5.16) בשיתוף רשת המתנ"סים והנהלת היכל התרבות העירוני, ערב שירי לוחמים במסגרת ציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.  בערב המתקיים בכל שנה בהיכל התרבות העירוני מתייחדת העיר רמלה עם זכר חללי מערכות ישראל , נפגעי פעולות האיבה וזכר בני העיר רמלה שמסרו נפשם על הגנת המולדת.
ערב שירי הלוחמים השנה, עמד בפתחו של יום עצמאותה ה-68 של המדינה. הערב התקיים במעמד המשפחות השכולות, ראש העירייה מר יואל לביא, מ"מ עו"ד מוטי יצחקי, יו"ר יד לבנים מר סימו אברהמי, יו"ר האגודה למען החייל, גיבור ישראל אביגדור קהלני, מנכ"לית העירייה איילת כהן, שופטי בית משפט השלום ברמלה, חברי מועצה, משפחות שכולות, מתנדבים ומאות תושבים.
הערב המיוחד והמרגש השנה הוקדש לסיפור העמידה של חיילי צה"ל הגיבורים שחירפו נפשם בזירה הצפונית בקרבות הבלימה של הכוחות הסוריים במלחמת יום הכיפורים. במסגרת הערב הוקרנו שני סרטונים קצרים שסיפרו את גבורת הלוחמים, בהם חלקו הדרמטי של תת אלוף (במיל') אביגדור קהלני, שייצג את סיפור הלוחמים עת שפיקד על גדוד 77 בחטיבה 7 בפיקודו של האלוף אביגדור (יאנוש) בן גל ז"ל.
על חלקו בקרבות הבלימה במלחמת יום הכיפורים זכה קהלני בעיטור הגבורה, עיטור נוסף (עיטור המופת) קיבל קהלני במלחמת ששת הימים. קהלני סיפר בהתרגשות על רגעי המלחמה, אומץ חייליו שבגבורתם מנעו מהכוחות הסורים הדהרה לכנרת ומרכז הארץ וכן על הרגע הכואב בו בישר לו מפקדו יאנוש בן גל, על מותם בקרבות של אחיו עמנואל קהלני ז"ל שזכה אף הוא בעיטור המופת וגיסו אילן שמעיה ז"ל . כן נכח בערב תת אלוף (במיל') אמי פלנט מי שהיה מ"פ בגדוד השריון אותו הוביל קהלני.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, שיבח תרומתם המכרעת של הלוחמים והקצינים לביטחון ישראל וציין, כי התנהלותם בקרב מהווה מקור גאווה לבני משפחתם, צה"ל ועם ישראל. על החלק האומנותי ניצחה הזמרת מיטל טרבלסי בליווי הזמר אורי הפרז שהופיעו ברפרטואר שירי לוחמים. את הערב הנחה השחקן נתן דטנר. כמו כן הופיעו חבורת הזמר רמים בניצוחו של בן אלקיים וחבורת הזמר רמנוער בניצוחו של שמוליק נויפלד.
במהלך הערב המיוחד השתתף הקהל הגדול בשירה וגילה מעורבות גבוהה. את הערב המוצלח, הפיקו מנהל רשת המתנ"סים ברמלה מאיר בן חמו, מנהל היכל התרבות העירוני מר יגאל כהן ומחלקת ספורט ואירועים בניהולו של ניסים רון, אבי ברנס ומרכז התקשורת העירוני - הטלוויזיה הקהילתית. הערב שודר בשידור ישיר באתר העירוני.

חזרה
Facebook