רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

טקס ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ו ברמלה

"גיבורי האומה שחרפו נפשם, במערכות הקרב הנחילו לנו חירותנו"
מאות מתושבי רמלה השתתפו בטקס המרכזי לערב יום הזיכרון לחללי בני העיר רמלה, חללי צה"ל פעולות האיבה והטרור, שהתקיים בשבוע שעבר ברחבת אנדרטת  בית "יד לבנים" במוזיאון רמלה. ראש עיריית רמלה יואל לביא: בערוב יום הזיכרון יונף דגלנו שוב אל ראש התורן, ונס עצמאותנו יוחג, אך נדע ונזכור את המחיר ונוקיר את החרות שנקנתה לנו בדמם של הנופלים.
מאות מתושבי רמלה השתתפו בטקס המרכזי לערב יום הזיכרון לחללי בני העיר רמלה, חללי צה"ל פעולות האיבה והטרור, שהתקיים ביום שלישי (10.5.16) ברחבת אנדרטת  בית "יד לבנים" במוזיאון רמלה. הטקס נערך במעמד שר הרווחה לשעבר ח"כ מאיר כהן,  ראש עיריית רמלה מר יואל לביא, מ"מ ראש עיריית רמלה עו"ד מוטי יצחקי, סגן ראש העירייה ניסים פנחסוב,  הרב הראשי לרמלה הרב יחיאל אבוחצירא, מפקד משטרת רמלה סנ"צ  ישי שלם, יו"ר בית יד לבנים מר סימו אברהמי, מנכ"לית העירייה איילת כהן, נציגי צה"ל, חברי מועצה, רבנים, משפחות שכולות, תושבים ומנהלי המנגנון העירוני.

נציג המדינה ח"כ כהן ציין את תרומתם של הנופלים להקמת מדינת ישראל והוסיף. כי עם ישראל נלחם על זכותו לחיות במדינתו, ״אנו נלחמים על זכותו של העם היהודי לשכון בבטחה במדינתו. בכל קרב אנחנו משלמים ביקר לנו מכל, בבנינו ובנותינו . אין לנו ארץ אחרת,  אין לנו מדינה אחרת .ראוי שנדע שאחדות העם הייתה ותהיה הבסיס לקיומנו כאן במדינת ישראל , מדינת העם היהודי. משפחות יקרות כולנו שותפים לכאבכם הרב, כולנו מרכינים ראש לזכר יקירכם שמסרו נפשם למען הגנה על המולדת. עיננו נשואות אל האופק  הנושא בחובו תקווה לביאת המשיח ולשלום. יהי זכר הנופלים חקוק וברוך״.

ראש עיריית רמלה יואל לביא, ציין כי "ביום הזיכרון מעלים אנו ברטט של גאווה והוקרה את זכר בנינו ובנותינו, גיבורי האומה שחרפו נפשם למות במערכות הקרב ובחמדת חייהם הצעירים והאמיצים, הנחילו לנו חירותנו".לביא הוסיף: "בערוב יום הזיכרון יונף דגלנו שוב אל ראש התורן, ונס עצמאותנו יוחג, אך נדע ונזכור את המחיר ונוקיר את החרות שנקנתה לנו בדמם של הנופלים.  ביגונה הכבד של משפחת השכול ובכאב הפצועים והנכים. העם כולו, יחד אתכם מרכין דגלו באהבה לבנינו חברינו הנופלים. יהא זכרם חקוק עמוק בלב ובמחשבה שלנו לעד. ליבי ליבי על המשפחות השכולות החיים בצער ויגון . תהא מנוחתם של הנופלים עדן ושלוה ולו יהיה ומשפחת השכול לא תוסיף לגדול עוד. יהי זכרם ברוך".

עוד נשאו דברים יו"ר יד לבנים רמלה מר סימו אברהמי, שהעלה את זכר הנופלים ואמר, כי הוא גאה לחיות בעיר שפועלת ומנציחה כל העת את בניה גיבורי ישראל שמסרו נפשם למען ביטחון ישראל. עוד נשאו דברים בשם צה"ל  סא"ל שי גונשטיין, תהילים מפי רב העיר רמלה הרב יחיאל אבוחצירא, אל מלא רחמים נאמר מפי הרב ישראל בסו, קדיש נשא טובי רמי אחיו של טובי מרדכי ז"ל, זר נציגי המשפחות השכולות הניחו בלניקו גבריאל אחיו של בלינקו עקביא ז"ל ונורמטוב שרה אמו של נורמטוב מיכאל ז"ל.
את הטקס המרגש הנחה רובי שגב, הפיקה המחלקה לספורט ואירועים בעיריית רמלה בניהולו של ניסים רון, אבי ברנס ואברהם דזורייב. על החלק האומנותי ניצחו תזמורת הנוער העירונית וחבורת הזמר "רמנוער" בנגינה וליווי של שמוליק נויפלד.  בסיום הטקס הונחו זרי פרחים. 
 
 
חזרה
Facebook