רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה מצדיעה ללוחמי האצ"ל שמסרו נפשם למען הקמת המדינה

בטקס זיכרון מרגש שהתקיים ביום שלישי (10.5.16) באנדרטת לוחמי האצ"ל ברמלה, העלו לוחמי הארגון ובני משפחותיהם את זכרם של חללי האצ"ל שמסרו נפשם למען הקמת המדינה במלחמת יום העצמאות. הטקס נערך במעמד שר  העלייה והקליטה ומורשת ירושלים ח"כ זאב אלקין, ראש עיריית רמלה יואל לביא, מ"מ ראש עיריית רמלה עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"לית העירייה איילת כהן, מפקד משטרת רמלה סנ"צ ישי שלם, לוחמים, בני משפחה, חברי מועצה ומנהלי המנגנון העירוני.
שר העלייה והקליטה ח"כ זאב אלקין ציין, כי מדי שנה ערב יום הזיכרון אנו מציינים ומוקירים את ההקרבה ומסירות הנפש של לוחמי האצ"ל שלחמו בעוז ונפלו בקרב על שחרור רמלה, אך למעשה לחמו על ירושלים הבירה. "בזכות לוחמי האצ"ל קיימת ירושלים העברית, לגבורתם שמור מקום של כבוד ומופת בתקומת עם ישראל בארצו, יהי זכר הנופלים ברוך". ראש עיריית רמלה יואל לביא, שיבח את תרומתם של אותם לוחמים למען ביטחון ישראל ואמר, כי זכר 51 לוחמי האצ"ל שנפלו בקרב על שחרור העיר רמלה מהווה סמל לתקומת עם ישראל.  לביא קרא לאחדות עם ישראל וציין, כי אנו מצדיעים לזכר הנופלים שהיו נכונים לשלם את המחיר הכבד מכול, על פעילות שלגביה כבר לא הייתה שום מחלוקת - המלחמה על הבית היהודי. לביא הוסיף: "עם שעבר משואה לתקומה והקים מדינה לתפארת, מדינה שאנו גאים בה, מרכין את ראשו בפני אבלם האישי של בני המשפחות.  בכל דור ודור מנסים לכלותינו, אך אנחנו יכולים לאויב! מכאן ברצוני לחזק את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון בהגנה על מולדתנו, לאחל לכל פצועינו החלמה מהירה ולהתפלל לחזרתם של שבויינו לחיק משפחתם ארצם. יהי זכר הנופלים ברוך".
את הטקס הנחה לוחם האצ"ל ויו"ר ברית חיילי האצ"ל יאיר אסיסקוביץ שנשא דברים בשם הלוחמים, משואה לזכר הנופלים הדליקו גב' טלי ארגמן וגב' מדינה פסח, פרק תהילים מפי הרב אברהם הכהן, אל מלא רחמים נאמר מפי הרב ישראל בוסו , קדיש נאמר ע"י מר משה גמליאל אחיו של החלל אליעזר גמליאל ז"ל, על החלק האומנותי ניצחו חבורת הזמר "רמנוער" הצעירה. בסיום הטקס הונחו זרי פרחים. הטקס הופק ע"י מחלקת ספורט ואירועים בהובלתו של מנהל המחלקה ניסים רון, אבי ברנס ואברהם דזורייב.
 
 

 


חזרה
Facebook