רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ו

רה"ע רמלה יואל לביא: לעם היהודי הכוח לשרוד ולנצח בכל תקופה בה מבקשים אויבנו לכלותינו.
בטקס הזיכרון המרכזי ליום השואה והגבורה תשע"ו שהתקיים הבוקר (יום חמישי, 5.5.16) בבית העלמין הישן, התייחדה העיר רמלה עם ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה. במסגרת הטקס הושמעה צפירה בת 2 דקות לזכר הנספים שלא שרדו את המכונה הנאצית.
ראש עיריית רמלה יואל לביא: "אנו תושבי רמלה וכל עם ישראל, מרכינים היום את ראשנו לזכר ששת מיליוני אחינו, שנספו בשואה, שהיה האסון הגדול ביותר שנחת על העם היהודי בכל תולדותיו". ראש העיר הדגיש בדבריו שיש לזכור מהשואה את אותן בורות מוות שאסור לשכוח ובעיקר את העובדה המכרעת שהעם היהודי שורד וחי במדינתו החופשית. "לעם היהודי הכוח לשרוד בכל תקופה בה מבקשים אויבנו לכלותינו. העם היהודי עבר כברת דרך עצומה, משואה לתקומה, ומתקומה להתבססות ולהתעצמות תוך הדברת צבאות - אויב וארגוני טרור . עתה , יש לנו הכוח למנוע ניסיונות של חיסול והשמדה. עתה, הכל תלוי בנחישותנו ובלכידותינו". לביא הוסיף, כי יש לזכור ולא לשכוח את גבורת העם היהודי במהלך השואה: "יש לזכור וללמד את גבורת העם היהודי שלחם באומץ בגרמנים, בתוך הגטאות ביערות וגם באמצעות כמיליון וחצי יהודים שלחמו בקרב הצבאות שלחמו בנאצים. יש להנחיל לעולם משמעויות השואה שיפנים ויעצים המודעות ששואה נוראית כפי שהייתה לעולם לא תחזור. לעדי עד ננצור את זכר הנספים והוא שימריץ אותנו להיות חזקים מאוחדים ונחושים מול כל שונאי ישראל בהווה ובעתיד. יהי זכר ששת המיליונים נצורים בצרור החיים. יהי זכרם ברוך לעד". בטקס נטלו מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"לית העירייה איילת כהן, יו"ר המועצה הדתית עו"ד סמי ישראל, חברי מועצה, משפחות שכולות, ניצולי שואה, תלמידים, תושבים וחברי המנגנון העירוני. תהילים מפי הרב מרדכי שטיבל, קדיש נאמר מפי בני גילברג בן של ניצול שואה תושב רמלה, תפילת אל מלא רחמים נאמרה מפי הרב ישראל בוסו. יזכור רובי שגב שהנחה את הטקס בו הופיעו חברי להקת רמנוער. הטקס הופק על ידי המחלקה לאירועים וספורט בניהולו של ניסים רון ואבי ברנס.
יצוין, כי  טקס נוסף נערך בשעות אחר הצהרים בבית העלמין החדש בצמוד  לאנדרטה המרכזית לקורבנות השואה שהקים אברהם רינגל ז"ל.  מ״מ ראש העיר עו״ד מוטי יצחק נשא דברים בשם העירייה והזכיר את אלה שחרפו נפשם ונלחמו בנאצים למרות התוצאה הידועה מראש והדגיש, כי יום השואה הוא גם יום בו אנו מודים לניצולים ולגיבורים על כוכם להקים לנו מדינה ועל כוכם ללחום על הנצחת זכר נספי השואה. שרון רינגל דור שלישי לניצולי שואה נכדתו של אברהם רינגל הדגישה את חשיבות שימור הזיכרון והקריאה מתוך ספרו של סבה על סיפור חייו .אברהם בנו אבי רינגל אמר קדיש, פרק תהילים מפי הרב זוהר גטהון ותפילת אל מלא רחמים מפי החזן הרב ישראל בוסו. בטקסים הונחו זרים והועלה על נס זכרם של קורבנות השואה. יצוין, כי האירועים אורגנו והופקו על ידי המחלקה לאירועים וספורט בעיריית רמלה בהם הופיעו חברי להקת "רמנוער", יזכור נאמר מפי רובי שגב שהנחה את הטקס. 
 
 
חזרה
Facebook