רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה התייחדה עם זכר ששת המיליונים

ראש עיריית רמלה יואל לביא, נשא דברים בטקס המרכזי ליום השואה והגבורה תשע"ו: "ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אנו מרכינים ראש לזכר יקירנו שאינם ובה בעת מביטים בגאווה ובסיפוק על פועלנו למען המדינה במשך 68 שנות קיומה.
שכן מדינת ישראל מהווה את ההוכחה לכך שבסופו של דבר - אנחנו ניצחנו. יום זה הוא גם יום בו אנו מודים לניצולים, ולגיבורים על כוחם להקים לנו מדינה, ועל כוחם ללחום להנצחת זכר השואה". בסיום העצרת הופיעו חניכי התיאטרון העירוני במסכת מרגשת "מלאכי" - סיפורו של מרדכי אנילביץ מפקד הארגון היהודי הלוחם במרד גטו ורשה. 
בטקס מרכזי ומרגש ליום השואה והגבורה תשע"ו שהתקיים הערב (יום רביעי, 4.5.16 )בהיכל התרבות ברמלה, התייחדה העיר רמלה, תושביה ופרנסיה עם ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה. במעמד נטלו חלק ראש עיריית רמלה יואל לביא, מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"לית העירייה איילת כהן, יו"ר המועצה הדתית עו"ד סמי ישראל, חברי מועצה, משפחות שכולות, ניצולי שואה, תלמידים, מנהלות בתי ספר, תושבים וחברי המנגנון העירוני. 
ראש עיריית רמלה יואל לביא, נשא דברים ואמר, כי תושבי רמלה וכל עם ישראל מרכינים את ראשם לזכר ששת מיליוני אחינו שנספו בשואה שהיה האסון הגדול ביותר שנחת על העם היהודי בכל תולדותיו. לביא הדגיש, כי למרות זוועות השואה, העם היהודי שרד, ניצח והקים מדינה לתפארת ולניצולי השואה היה חלק חשוב ומרכזי. לביא: "העם היהודי עבר כברת דרך עצומה, משואה לתקומה, ומתקומה להתבססות ולהתעצמות תוך הדברת צבאות - אויב וארגוני טרור. עתה, יש לנו הכוח למנוע ניסיונות של חיסול והשמדה. עתה, הכול תלוי בנחישותנו ובלכידותינו. במאבק הזה אין מקום להיסוס. יום זה הוא גם יום בו אנו מודים לניצולים, ולגיבורים על כוחם להקים לנו מדינה, ועל כוחם ללחום להנצחת זכר השואה".
ראש העיר הדגיש: "ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אנו מרכינים ראש לזכר יקירנו שאינם ובה בעת מביטים בגאווה ובסיפוק על פועלנו למען המדינה  במשך 68 שנות קיומה.
שכן מדינת ישראל מהווה את ההוכחה לכך שבסופו של דבר - אנחנו ניצחנו. תושבי רמלה, בני עדות שונות ויוצאי כל הגלויות, מתייחדים ביום קדוש זה עם זכרם של ששת המיליונים, זוכרים אותם באהבה ובדמעה. לעדי עד ננצור את זכרם והוא שימריץ אותנו להיות חזקים מאוחדים ונחושים מול כל שונאי ישראל בהווה ובעתיד. יהי זכר ששת המיליונים נצורים בצרור החיים. יהי זכרם ברוך לעד". במסגרת  עצרת הזיכרון, הופיעו חניכי התיאטרון העירוני שבמרכז אומנויות הבמה ברמלה במסכת מרגשת מלאכי, סיפורו של מרדכי אנילביץ מפקד הארגון היהודי הלוחם במרד גטו ורשה, בבימויו של צחי קורן. חניכי רמלה הפגינו משחק מרגש ומקצועי. יצוין כי את המסכת המרגשת ראו תלמידי כיתות ו ברמלה, תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים. את העצרת המרכזית הנחה רובי שגב. תפילת אל מלא רחמים נאמרה מפי הרב ישראל בוסו. קדיש נאמר מפיו של ראש בית חב"ד הרב אברהם מדוויל. הפיקו מחלקת ספורט ואירועים בניהולו של ניסים רון  ואבי ברנס.
 
 
חזרה
Facebook