רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה ציינה 35 שנה לעלייה מאתיופיה בסימן גבורה ותעוזה

למעלה מ- 500 תלמידים ותושבים השתתפו באירוע מיוחד לציון 35 שנה לעליית יהודי אתיופיה לישראל. האירוע המיוחד התקיים בהיכל התרבות העירוני בסימן גבורה ותעוזה ויום למידה בו השתתפו תלמידי כיתות ט-י' מבתי הספר בעיר.

במסגרת האירוע התקיימה תערוכה שהציגה את התרבות האתיופית וסיפורי הגבורה של דמויות משמעותיות ומובילות בקהילה, לרבות סדרת הרצאות וסיפורי מסע של פעילי עלייה ומוסד בהם: פרדה אקלום, ברוך טגניה, דני לימור, ודוד מהרט מנהל מרכז ההיגוי ליוצאי אתיופיה שסיפר את סיפורו האישי כנער מתבגר שחווה את המסע.                               
המפגש המרתק שהתקיים הוא תוצר של שיתוף פעולה בין המחלקה לעלייה ולקליטה ואגף החינוך והנוער. באירוע נכחו מנהלת אגף החינוך הגב' אלונה קליימן ומר נחמיה חתוכה מנהל מחוז ת"א והמרכז משרד הקליטה והגב' חנה שרף יועצת קליטה בקהילה משרד הקליטה שברכו את התלמידים לרגל המפגש החשוב.           
כן התקיים במתנ"ס טבג'ה, אירוע המשך במסגרתו נערך טקס מסורתי, מופע ריקודים של להקת 'אמא אדמה' והרצאה מרתקת של מר זכריה בוגלה, בנו של יונה בוגלה דמות משמעותית שפעלה רבות להעלאת יהודים מאתיופיה לישראל.                                        
עוד ברכו מאיר יחיאלי מנהל מרחב פ"ת והשפלה במרד הקליטה ושל חברת המועצה הגב' ענבל רדה. הערב הסתיים במופע סטנד-אפ שהדגיש בהומור את הפערים של ילדי הארץ ממוצא אתיופי מול הוריהם שעלו מאתיופיה.

בערב נכחו מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן ונציגות מכובדת מתחנת משטרת רמלה. לירון כרמלי מנהלת המחלקה לעלייה ולקליטה: "אני שמחה על קיומו של היום המיוחד לציון 35 שנה לעליית יהודי אתיופיה שהתאפיין בדרך של למידה על גבורת העולים. אני מודה למשרד הקליטה והעלייה על המימון והליווי ולכל העושים במלאכה, מנהלת מוקד קליטה ברכה אשטו וצוות המוקד ומנהל מתנ"ס טבג'ה משה שטה, מחלקת ספורט ואירועים, הפעילים לשינוי חברתי, אחוות נשים, תוכניות הפרויקט הלאומי, פאקט ופל"א ומרכז נוער פידל".
 
 

חזרה
Facebook