רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

נציגות הנוער של רמלה ביום השואה הבינלאומי

בני נוער מצטיינים מרמלה השתתפו באירוע ארצי לציון יום השואה הבינלאומי, עם שגרירים ודיפלומטים זרים.

לאחרונה השתתפו חניכות וחניכי מועדון מודל האו"ם של
ProMUNers ברמלה באירוע הארצי לציון יום השואה הבינלאומי. ב-27 בינואר 1945 שוחרר מחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ-בירקנאו בידי הכוחות הסובייטים, ובשנת 2005, לציון 60 שנה לשחרור המחנה, התקבלה החלטה בעצרת הכללית של האו"ם להפוך את ה-27 בינואר ליום השואה הבינלאומי.
האירוע, שהתקיים בתל אביב, היה במעמד נציגים משגרירויות זרות, ובכללן שגרירויות הונגריה, נורבגיה, שוודיה וארה"ב. באירוע עצמו נטלו חלק גם כ-150 בני נוער מרחבי הארץ אשר משתתפים במועדוני מודל האו"ם של ProMUNers – בית הספר הרב-תחומי למנהיגות וניהול, וביניהם כאמור גם חניכי מועדון מודל האו"ם ברמלה, שנפתח לראשונה בשנת הלימודים הנוכחית במימון מלא של שגרירות ארה"ב.
שיאו של האירוע היה הטקס לציון יום השואה הבינלאומי, במהלכו התקיים פאנל בהשתתפות נציגי שגרירות ארה"ב, משלחת האיחוד האירופי לישראל ולשכת שליח האו"ם למזרח התיכון. בסופו של האירוע זכו חניכי וחניכות מועדון מודל האו"ם ברמלה גם לפגוש באופן אישי את נספחת התרבות של שגרירות ארה"ב, הגב' שרה גונזלס, ולספר לה על חוויותיהם מהשתתפותם בתכנית.
אלונה קליימן, מנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה, ציינה, כי "עיריית רמלה הציבה בראש סדר עדיפויותיה את ההשקעה בתחום החינוך, לנוכח החשיבות הרבה שאנו רואים בטיפוחם והעשרתם של בני הנוער שלנו. אנו נמשיך לתמוך ולקדם תכניות שידחפו אותם למצוינות, מעורבות ערכית ומנהיגות."

עו"ד אריאל יוסף, מייסד ProMUNers – בית הספר הרב תחומי למנהיגות וניהול, אמר: "באמצעות הכלים והידע אותם אנו מקנים לבני הנוער שמשתתפים בתכנית שלנו מתאפשר לנו להכשיר את דור העתיד של הדיפלומטים והמנהיגים בישראל, ואני שמח לראות את חניכות וחניכי המועדון שלנו ברמלה זוכים למצות את כישוריהם ויכולותיהם."
 
 

חזרה
Facebook