רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

מוטב יחדיו – קבוצת הורים צמי"ד בשיתוף צופי צמי"ד

במסגרת פעילות "מוטב יחדיו" פועלת קבוצת הורים לילדים עם  צרכים מיוחדים  "צמי"ד" לרווחת הילדים והמשפחות


תכנית 'מוטב יחדיו' הוקמה ברמלה כחלק משיתוף פעולה בין עיריית רמלה, המחלקה לשירותים חברתיים, עבודה קהילתית וג'וינט ישראל . התכנית מפתחת מענים לילדים ונוער ומייצרת שיח קהילתי 
של תושבים ואנשי מקצוע על-מנת לשפר, לקדם ולהעצים שירותים בעיר למען ילדים נוער ומשפחות.
לפני שנתיים קמה קבוצת הורים פעילים המתמודדים עם ילדים עם צרכים מיוחדים.  בשנה האחרונה קידמה הקבוצה את פעילות הפנאי למען הילדים המיוחדים, ויזמה  יחד עם הנהגת הצופים בעיר, קבוצה לילדים מיוחדים בתוך השבט הפועל בבית ספר "אומנים".      
אמא של חניך בקבוצה, הביעה קורת רוח לנוכח הפעילות, ואמרה כי "ילדי צמי"ד נהנים להגיע לפעילות השבועית, חלקם מספרים חוויות אישיות, חלקם יוצאים מחויכים ומלאי גאווה בעצמם ובקבוצה, חלקם מרגישים את חווית השייכות לצופים ואף רכשו את מדי החאקי.   
אלון פרל, מרכז שבט אחווה ציין, כי  "המדריכים עושים עבודה נהדרת, מלאת חום ואהבה המוענקת לילדים ללא תנאי."   ההורים והצוות מודים לכל השותפים על קידום הקבוצה ועל שיתוף הפעולה החשוב.
בימים אלו מבקשת הקבוצה להרחיב את פעילותה לתחומים נוספים כמו פתיחת מוקד זכויות למשפחות, מקום שייתן מענה לשאלות על זכויות שיש למשפחות עם הילדים המיוחדים בתחומי חינוך, קצבאות, פנאי ועוד.
"הקבוצה נותנת כח לחברים בה, אנו משתפים אחד את השני, והכי חשוב מעמיקים את המודעות בקרב האוכלוסייה לגבי משפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים, ובתוך כך מרחיבים את הסיוע למשפחות לתחומים רבים"  סיכמה אחת מחברות הקבוצה.

משפחות המעוניינות להיות חלק מהתהליך, מוזמנות לפנות לרונית, 0549562788,   לימור, 0502378647,  או במשרד בשעות הבוקר – 08-9771885.  חפשו אותנו בפייסבוק – צמי"ד רמלה. 
 
 
חזרה
Facebook