רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

השתלות מח עצם בילדים

כ-200 תלמידים השתתפו בהרצאתו המרתקת של ד"ר גולדשטיין מומחה להמטו-אונקולוגיה ילדים 
 

ביום רביעי השבוע, התקיימה הרצאתו של ד"ר גל גולדשטיין מומחה להמטו-אונקולוגיה ילדים מבית החולים תל השומר. דר' גולדשטיין מגיע לאשכול הפיס ברמלה מטעם עמותת בשער במספר הזדמנויות. עמותת בשער מסייעת לתלמידים להיחשף לאקדמיה ולתחומי מחקר חדשניים, בהתנדבות.

בהרצאתו, ערך דר גל גולדשטיין לתלמידים היכרות עם מערכת הדם בגוף האדם, עם סוגים של תאי דם, הסביר על תהליך יצור תאי דם במח העצם, על חשיבות מח העצם בגופנו ליצור תאי דם ולמלחמה במחלות ובפולשים.  במיליליטר של דם אצל אדם בריא יש מעט יותר מ-5 מיליון תאים אדומים!  חוסר בתאי דם אדומים מתבטא באנמיה.
דר' גולדשטיין היטיב לתאר את התהליך שעובר ילד צעיר שמגיע עם זיהוי של חוסר יצור תאים במח העצם מסיבות שונות, משלב הזיהוי, עד לקבלת תרומת מח עצם מאדם בריא.
בארץ, הסביר דר' גולדשטיין, קיימים מאגרי מידע רפואי של תורמי מח עצם, שבבוא היום תיתכן התאמה ביניהם לבין חולים הזקוקים לתרומה. מתן התרומה, אינו כרוך בכאב רב אלא בהליך רפואי קצר שאינו מזיק.

בהרצאה נכחו כ-200 תלמידים מחטיבת הביניים שחקים ומהתיכון האורתודוקסי.   הרצאתו של דר' גולדשטיין מצטרפת למערך שאותו מקדם אשכול הפיס בנושא מודעות לבריאות בקרב התלמידים והקהילה. 
 
 

חזרה
Facebook