רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - נדל"ן

רשות מקרקעי ישראל פרסמה המכרז "מחיר למשתכן" לבניית 1,592 יח"ד ברמלה מערב

נמשכת תנופת הפיתוח והבנייה ברמלה: רשות מקרקעי ישראל פרסמה המכרז "מחיר למשתכן" לבניית 1,592 יח"ד ברמלה מערב 
 
ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על פרסום המכרז וציין, כי מדובר בחלק חשוב מתכנית ענק לבניית שכונה חדשה ומודרנית, רמלה מערב,  מהטובות שיוקמו בישראל למען זוגות צעירים
רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) פרסמה השבוע (יום רביעי 31.8.16) המכרז ( 180/2016) לרכישת זכויות חכירה ובנייה של 1592 יח"ד במחיר למשתכן  ב-8 מתחמים  בשכונה החדשה רמלה מערב. בהתאם לפרסום התחרות במכרז תהיה על המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר דירתי עבור דירות מחיר למשתכן. המכרז מיועד ליזמים, קבלנים וחברות בלבד אשר ירכשו זכויות בקרקע לבניית יחידות דיור. יצוין, כי באשר לזכאים רוכשי הדירות תפרסם רמ"י  מידע בדבר ההגרלות.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על פרסום המכרז וציין, כי אחרי שהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את התכנית לבניית 3,900 יח"ד ברמלה מערב, הגיע שלב היישום. לביא: "אני מברך על היציאה לדרך ופרסום המכרז הראשון לרמלה מערב לבנייתם של 1592 יח"ד במחיר למשתכן. מדובר בחלק חשוב מתכנית ענק לבניית שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל למען זוגות צעירים. התכנית כוללת מתחם אורבאני שלם ומודרני הכולל מערך דרכים רחב, גשרים שבילי אופניים, מבני ציבור, מוסדות חינוך בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד". לביא הוסיף, כי מדובר בשכונה מודרנית שתמשוך זוגות צעירים ובעלי אמצעים שיתרמו לחיזוקה של העיר וכי בניית השכונה החדשה היא המשך ישיר לתכנית החומש העירונית שקבעה הנהלת העירייה לפיה תימשך תנופת הבנייה בעיר, למען זוגות צעירים ואוכלוסיה חדשה.  
יצוין, כי מרבית הדירות בשטח התכנית לבניית רמלה מערב צפויות להיבנות במהלך שלוש השנים הקרובות במסגרת הסכם הגג אשר נחתם ב-2015  במסגרתו צפויות להיבנות בעיר סך של  כ-7,500 יחידות דיור ב- 9 שכונות בעיר. ההסכם מבטיח לעירייה תקציבי ממשלה ייעודיים אשר יממנו את כל ההשקעות הנלוות הנדרשות להקמת יחידות הדיור וביניהן סלילת כבישים, ביצוע עבודות תשתית והקמת מוסדות ציבור וקהילה.
יש לציין, כי במסגרת התכנון גובלת השכונה החדשה רמלה מערב לכל אורכה בציר תחבורתי חדש שאושר לביצוע ומצוי בימים אלה בתכנון מתקדם - כביש 200  ( חברת נתיבי היובל) המתחבר בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הראשית לעיר.  על פי התכנון כביש 200 יתחבר גם לרחוב הזית באופן שיאפשר שחרור עומסי תנועה ברחבי העיר.
 
הדמיית התכנית (רמלה מערב אדר, השמשוני) 
 
 
 
חזרה
Facebook