רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות - חסכון באנרגיה

ברמלה חוסכים באנרגיה
ושומרים על איכות הסביבה

רמלה הצטרפה לתכנית CES - MED של האיחוד האירופי להפחתת פליטות גז החממה ע"י חיסכון באנרגיה. ראש עיריית רמלה יואל לביא, רואה חשיבות רבה בקידום הפרויקט שמטרתו העיקרית היא שיפור יעילות אנרגטית, הרחבת השימוש באנרגיה מתחדשת תוך שיפור איכות חיי תושבי העיר
רמלה הצטרפה לתכנית CES - MED להפחתת פליטות גז החממה ע"י חיסכון באנרגיה, מיזם אותו מוביל האיחוד האירופי. ראש עיריית רמלה יואל לביא, חתם על אמנה מיוחדת לפיתוח אנרגיה בת קיימא והגנה על האקלים תוך שיפור חיי איכות התושבים. נציג האיחוד האירופי מר פייר קוטה, המוביל את רעיון המיזם, התארח השבוע בלשכתו של לביא וציין, כי רמלה תהיה שותפה למיזם המבוסס על מחויבות מרצון להביא לשיפור באיכות חיי התושבים. מר קוטה שיבח את פעילות העירייה בנושא עד כה, והרצון לקחת חלק פעיל בתוכנית החשובה והודה ללביא על החלטתו להוביל את העיר לשיפורים נוספים בתחום האנרגיה. 
לביא נתן לאורחו סקירה כללית על העיר והדגיש, כי הוא רואה חשיבות רבה בקידום הפרויקט שמטרתו העיקרית היא שיפור יעילות אנרגטית, הרחבת השימוש באנרגיה מתחדשת תוך שיפור איכות חיי תושבי העיר.על פי התוכנית יבוצע בעיר סקר מזהמים, ייקבעו יעדים, תיבנה תוכנית אב עירונית תוך הטמעתה וביצוע של פעולות ניטור בקרה ומעקב והעלאת מודעות הציבור לנושא.                                         
על האמנה המיוחדת חתומים 8500 ראשי ערים מ-47 מדינות. יש לציין, כי לתכנית בארץ נבחרו שלוש רשויות בהם רמלה, ראש העין ושפרעם. למימוש התכנית  נבחרה ע"י האיחוד האירופאי חברת "קרן אנרגיה",  שתלווה את העירייה במהלך השנים הבאות. בפגישה נכחו מנכ"ל העירייה עופר תודר, נציגי החברה ואורגני העירייה השונים.
 
 
חזרה
Facebook