רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות - חסכון באנרגיה

ברמלה חוסכים באנרגיה
ושומרים על איכות הסביבה

רמלה הצטרפה לתוכנית CES - MED של האיחוד האירופי להפחתת פליטות גז החממה ע"י חיסכון באנרגיה. ראש עיריית רמלה יואל לביא, הנחה את המנגנון העירוני להיערך להטמעת התוכנית להתייעלות אנרגטית, הרחבת השימוש באנרגיה מתחדשת תוך שיפור איכות חיי תושבי העיר
רמלה הצטרפה לתוכנית CES - MED   להפחתת פליטות גז החממה ע"י חיסכון באנרגיה, מיזם אותו מוביל האיחוד האירופי. ראש עיריית רמלה יואל לביא, חתם  לפני מס' חודשים על אמנה מיוחדת להפחתת פליטות לאוויר, באמצעות התנהלות בת קיימא בשימוש באנרגיה.
 נציג האיחוד האירופי מר פייר קוטה,  המלווה הרשויות המקומיות החברות בתכנית,  ונציגי חברת קרן אנרגיה שנבחרו לנהל את הפרויקט בארץ מטעם האיחוד האירופאי, התארחו בשבוע שעבר בלשכתו של לביא  לצורך הצגת ממצאים ראשונים וקבלת החלטות לגבי המשך התכנית. 
קוטה ציין, כי רמלה תהיה שותפה למיזם המבוסס על מחויבות מרצון להביא לשיפור באיכות חיי התושבים.   מר קוטה שיבח את פעילות העירייה בנושא עד כה, והרצון לקחת חלק פעיל בתוכנית החשובה והודה ללביא על החלטתו להוביל את העיר לשיפורים נוספים בתחום האנרגיה.    
לביא הדגיש, כי הוא רואה חשיבות רבה בקידום הפרויקט והנחה את אורגני העירייה השונים להתנעה וכתיבת תוכנית אב לביצוע.  התכנית תכלול צעדי התייעלות אנרגטית במשרדי העירייה, שדרוג מערכות במוסדות החינוך, ניתוח חשבונות חשמל לאורך היממה, הסברה לתושבים כיצד ניתן לחסוך בבתים ועוד.     
על האמנה המיוחדת חתומים 8,500 ראשי ערים מ-47 מדינות. יש לציין, כי לתוכנית בארץ נבחרו שלוש רשויות - רמלה, ראש העין ושפרעם. למימוש התוכנית  נבחרה ע"י האיחוד האירופאי חברת "קרן אנרגיה",  שתלווה את העירייה במהלך השנים הבאות. בפגישה נכחו מנכ"ל העירייה עופר תודר, סגנית מהנדסת העיר זאנה סולובייציק, מנהלת אגף החינוך איילת כהן ומנהלת היחידה לאיכות הסביבה שרון אטנר נציגי החברה ואורגני העירייה השונים.
 
 
חזרה
Facebook