רמלה - קרובה ללב שלך

,

הרווחה והשירותים החברתיים

המיזם הלאומי לביטחון תזונתי

המיזם הלאומי לביטחון תזונתי הינו תוכנית משותפת למחלקת הרווחה ובמימון משותף של המדינה המופעל ע"י ג'ויינט ישראל ובאמצעות אש"ל ירושלים.
 

התוכנית הלאומית להבטחת מזון בבתי אב בישראל, נועדה לסייע בהתמודדות עם תופעת החוסר במזון.

מטרת התוכנית היא לקדם את הביטחון התזונתי של תושבי ישראל, ברוח כבוד האדם ועקרונות השוויון, הצדק וההגינות ולהבטיח ביטחון תזונתי לאוכלוסייה בטווח הקצר ובטווח הארוך.

הסיוע ניתן באמצעות חבילות מזון המחולקות אחת לחודש ומגיעות עד לביתם של המשפחות המוכרות למחלקה, תוך שמירה על כבודם ופרטיותם או באמצעות כרטיס נטען ב 400 שקלים בו ניתן  לרכוש מוצרים דרך חנות וירטואלית באינטרנט.

על המשפחה המטופלת ברווחה להמציא מסמכים של הכנסות והוצאות של משק הבית ולפי כך תיבחן זכאותם או אי זכאותם לסיוע.

קיימים שלושה מסלולי סיוע: הראשון הוא מסלול של משפחות הנמצאות במצב של מצוקה מתמשכת. משפחות המטופלות ברווחה, אשר נמצאות במצב משברי כרוני.

מסלול נוסף הוא מסלול של משבר זמני. משפחה שהייתה  במצב נורמטיבי ולא נזקקה לעזרה כלכלית, אך בשל משבר זמני נקלעה למצוקה. משפחה זו תתאושש ותחזור למצבה הקודם. משפחות אלה מקבלות סיוע המוגדר בשלשה עד חמישה חודשים בלבד. בתום הזמן נבחן המצב המשברי מחדש ונעשית הערכה מחודשת בה מחליטים האם עדיין זקוקים לסיוע.

מסלול אחרון הוא העצמה. משפחה שעושה מאמץ לשקם את עצמה ואחד מבני הזוג או שניהם נמצאים בתוכנית טיפולית או תעסוקתית מובנית עם אבני דרך למעקב. משפחות אלה מקבלות סיוע עד סוף התהליך הטיפולי.

 רשימת מסמכים שעל הפונה להגיש בכדי להשלים אתה טיפול בבקשה:

תשלומים כגון: ארנונה, חשמל, מים, גז.

תלושי משכורת של בני המשפחה ( מספיק אחד/ שניים. שיהיו קרובים לתאריך הנוכחי) במידה ובני הזוג אינם עובדים יש להביא אישור מביטוח לאומי: אישור מעמד לא עובד ואישור על קבלת/אי קבלת גמלאות/קצבאות.

3 חודשים אחרונים של עובר ושב בחשבון הבנק.

 אישור על עלות שכר הלימוד של הילדים במשפחה.

תשלום שכר דירה/ משכנתא- חוזה שכירות או כל מסמך אחר שמעיד על תשלום השכירות.

 

 
 
דרכי התקשרות:
עו"ס בטחון תזונתי עו"ס מטפל טלפון\פקסדואר אלקטרוני

עו"ס מרכז התכנית

מנדי

   


 

 

חזרה
Facebook