רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 נדל"ן

ההתחדשות העירונית ברמלה ראויה להיות מודל לאומי

ראש עיריית רמלה יואל לביא, אירח בסוף שבוע שעבר בספרייה העירונית את מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון עו״ד שלמה בן אליהו ופרס בפניו את הצרכים לזירוז וקידום יוזמתו למימוש התוכנית להתחדשות עירונית בעיר. עו"ד בן אליהו: ניכר שביוזמת לביא והנהלת העיר הושקעה מחשבה רבה שטובת תושבי העיר עומדת לנגד עיניהם.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, אירח בסוף שבוע שעבר בספרייה העירונית את מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון עו״ד שלמה בן אליהו וצוות משרדו. לביא הציג בפני המנכ״ל ואנשיו את התוכניות העירוניות להתחדשות עירונית ופרס בפניו את הצרכים לזירוז וקידום התוכנית. לביא ציין בפני עו"ד בן אליהו,  כי מטרות תכנית ההתחדשות העירונית הינן שדרוג יחידות הדיור אשר אינן ממוגנות מפני רעידת אדמה ואין בהם אמצעי מקלוט, או חדרים מוגנים, הנדרשים בשעת חירום. בבסיסן של תכניות בינוי-פינוי עומדת הדרישה שהדיירים יעברו ישירות מדירותיהן הישנות לדירות חדשות שייבנו טרם הפינוי, כך שבעלי הדירות אינם מסכנים לא את ביתם ולא את כספם. לביא הדגיש, כי כל העלויות יחולו על הקבלנים והיזמים וכי הדיירים לא יישאו בהוצאות, והדירות החדשות ימסרו להם ללא תמורה כספית.  לביא הוסיף, כי העירייה תקפיד לשמור על זכויותיהם של התושבים מול היזמים. העירייה והחברה הכלכלית יאשרו התכניות בהתאמה לחוק תכנון ובנייה ותכניות בניין עיר. וכן בעמידת הקבלן/יזם בעקרונות שהעירייה קבעה ופרסמה לתושבים. השתתפות בפרויקט תניב לדיירים דירות גדולות ומרווחות יותר באופן משמעותי, ממוגנות וערכן הכלכלי יהיה גבוה מהדירות הישנות.                        
בן אליהו ציין, כי ניכר שביוזמת לביא והנהלת העיר הושקעה מחשבה רבה שטובת תושבי העיר וחזות העיר עומדת לנגד עיניהם. בן אליהו הדגיש, כי מדובר בפרויקט חשוב שראוי להוות מודל לאומי לפתרון מצוקת הדיור ברחבי הארץ. בן אליהו הוסיף, כי בכוונת משרדו להעמיק את הדיונים בנושא במטרה לקדם את תוכנית ההתחדשות העירונית בשיתוף פעולה עם הנהלת עיריית רמלה. בפגישה נטלו חלק מנהלי המנגנון העירוני, צוות משרד הבינוי והשיכון ונציגי מינהל מקרקעי ישראל.
 
חזרה
Facebook