רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 נדל"ן

נמשך הביקוש לדיור והשקעות בנדל"ן ברמלה

על פי מחקר מיוחד שפורסם באתר עולה, כי רמלה  מדורגת בצמרת רשימת הערים שרשמו תשואה שנתית  יפה  של 13.2%  בנדל"ן.  ראש עיריית רמלה יואל לביא: רמלה נמצאת בתנופת פיתוח גדולה, מיקומה של העיר, מערכת חינוך איכותית וסל השירותים האיכותי והמגוון לו זוכים תושביה, מושכים לרמלה רוכשים רבים מכל חלקי הארץ והביקוש למגורים בעיר הולך וגובר 
 
רמלה ממשיכה לרשום ביקוש הולך וגובר לדיור.  מחקר מיוחד שערך אתר מדלן לאתר  ynet קובע, כי רמלה ניצבת בצמרת רשימת הערים בישראל שבהם נרשמה ב-2014  תשואה שנתית לנדל"ן גבוהה. במסגרת פרויקט מפת הנדל"ן של ישראל שפרסם השבוע אתר ynet   , בוצע ניתוח מקיף של עסקאות מקרקעין ברחבי הארץ עד דצמבר 2014. 
הניתוח כלל בין היתר מה היה שיעור התשואה השנתית של כל ישוב. מניתוח התוצאות עולה, כי העיר רמלה דורגה במקום השביעי והמכובד ברשימת הישובים עם תשואה שנתית  כוללת של 13.2%. כן עולה מפרסומי השמאי הממשלתי, כי רמלה רשמה יציבות במחירי הדירות ברבעון האחרון של 2014 שעמד בממוצע על  מחיר של 1,143,000 שקלים לדירת 4 חדרים, המהווים 0% עלייה ביחס לרבעון קודם ועלייה של 3% ביחס לרבעון מקביל אשתקד. ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין, כי הביקוש לנדל"ן ברמלה נמצא בקו עלייה מתמיד, זאת בשל סל שירותים מגוון ומקצועי, מערכת חינוך איכותית שזכתה השנה לפרס החינוך הארצי ועוד. לביא: "מיקומה של רמלה בטבורה של מדינת ישראל (בצמידות לכביש חוצה ישראל כביש 6 וכביש 431, וצירי התנועה הראשיים כביש מס’ 1, כביש 44 , כביש 40)  וסל השירותים האיכותי והמגוון לו זוכים תושביה מהעירייה ומערכת חינוך מובילה שזכתה בעשור האחרון פעמיים בפרס החינוך - מושכים אליה רוכשים רבים מכל חלקי הארץ, והביקוש למגורים ברמלה רק הולך וגובר".                                                                                             
לביא הדגיש, כי רמלה נמצאת בתנופת פיתוח גדולה וכי בהתאם לתוכנית החומש מקדמת העירייה תוכנית להתחדשות עירונית - תוכנית מתאר כוללת בינוי - פינוי לחידוש פניהן של השכונות הוותיקות ברמלה, אשר נכנסת בימים אלו להילוך גבוה.                                            
לדבריו התוכנית טומנת בחובה ראייה בעלת חזון ארוך טווח, שתשנה את פני העיר. מדובר בפרויקט עצום ממדים. "זהו יעד מרכזי וחשוב. את ההתחדשות העירונית נמנף לשיפור חזות העיר, לשינוי תפיסת התכנון האורבאני, ושדרוג נכסי התושבים שיעברו במסגרת התוכנית חיזוק מבנים בתוספת מיגון דירתי".                                                                          
מנכ"ל העירייה עופר תודר ציין, כי במסגרת התוכנית ייבנו בניינים בני 36-40 קומות. בנוסף על פי תוכניות הפיתוח העירוניות ייבנו בשנים הקרובות למעלה מ-8000 יח"ד בשכונות חדשות בהם רמלה מערב –חוד החנית של התכנון העירוני והבנייה המודרנית תוך שילוב חכם של מגורים, פנאי, לימודים ותעסוקה ועוד. יצוין, כי בחודשים האחרונים הוביל ראש עיריית רמלה יואל לביא, את המו"מ מול מינהל מקרקעי ישראל להכליל את רמלה במסגרת הסכמי הגג בתוכנית "מחיר מטרה" עם הערים בהם ייבנו דירות מוזלות בכ-20%. עיתון כלכליסט והאתר   YNET   חשפו באחרונה, כי על פי הצפי ייחתם ההסכם עם עיריית רמלה במחצית הראשונה של 2015, במסגרתו ייבנו בעיר  כ-8000 יח"ד. לביא, הדגיש את החשיבות הרבה שהוא רואה בשילוב העיר רמלה בתוכנית "מחיר מטרה", תוך קידום בניית דירות ברמלה במחיר המאפשר לזוגות צעירים ומשפרי דיור לממש רכישת דירה בעיר. 
 
 
חזרה
Facebook