רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 נדל"ן

ברמלה מקדמים את ההתחדשות העירונית

במסגרת קידום התוכניות להתחדשות עירונית, פרסם ראש עיריית רמלה יואל לביא, מסמך הנחיות לטובת שדרוג עבודת המטה בין כלל הגורמים המעורבים, למען קידום התוכניות מימושן ויישומן. לביא הדגיש, כי החברה הכלכלית תקפיד ותפעל לשמירת האינטרס של התושב לקבל את המובטח לו תוך שמירה על זכויותיו.
במסגרת התפתחות התוכניות להתחדשות עירונית, פרסם ראש עיריית רמלה יואל לביא, מסמך הנחיות לטובת שדרוג עבודת המטה בין כלל הגורמים המעורבים היזמים, החברה הכלכלית, התושבים והעירייה -  למען קידום התוכניות להתחדשות עירונית מימושן ויישומן.         
לביא ציין כי המבנה הארגוני יוצר הפרדת אינטרסים וייצוג שווה ומבוקר תוך איזונים ובלמים של כלל השותפים לפרויקט, היזמים, החברה הכלכלית שמייצגת את בעלי הקרקע והתושבים, העירייה וועדותיה. ראש העיר הדגיש במסמך שכתב, כי החברה הכלכלית תפעל לשמירת האינטרס של התושב לקבל את המובטח לו תוך שמירה על זכויותיו והגנה עליו מפני החברות היזמיות, שיקולי העירייה וועדות התכנון לסוגיהם.
מהמסמך עולה, כי החברה הכלכלית באה לידי ביטוי בעיקר בשלב ההחתמה של ההסכם שבין התושב לחברה היזמית. חתימה שתבטיח זכויותיו של התושב/בעל הקרקע ומקנה ליזם זכות לקדם התכנון לאישור תב"ע. לביא הוסיף, כי על החברה הכלכלית לעקוב אחרי התוכניות  בדגש על הדירות המיועדות לתושבים, תוך הקפדה על היקף שטח הבית/מרפסת, גימור לרבות תנאי הפיתוח הסביבתיים, כבישים, חניות עיצוב הרחובות נגישות ועוד. כן נקבע במסגרת המסמך, כי על העירייה ואורגניה לפעול לקידום התוכניות להתחדשות עירונית, תוך מתן מענה ושיתוף פעולה עם מנהלת ההתחדשות העירונית, היזמים והחברה הכלכלית בדגש לבחינת צורכי הקהילה, חינוך, תברואה ועוד. כן העלה ראש העיר סוגיות שונות לקידום כגון, שיווק חנייה בשטח ציבורי, ביטול מגבלות גובה הבנייה בתחום שטח השיפוט של העיר, הקצאת זכויות בנייה בשטח של רשות מינהל מקרקעי ישראל, בדיקות תבעו"ת ועוד. לצפייה <במסמך המלא לחצו כאן>
 
 
חזרה
Facebook