רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 נדל"ן

ועדת המשנה לתכנון ובנייה ברמלה המליצה בפני הוועדה המחוזית לאשר הפקדתה של התוכנית להתחדשות עירונית במתחם גיורא

יו״ר הוועדה חבר המועצה שמעון שלוש: מדובר בתוכנית ייחודית שהוגשה לוועדה ע״י היזם עו״ד יוסי עזרא, במסגרתה מתוכננים להיבנות במתחם 12 מגדלים בני 40-45 קומות, ו-8 בניינים בני 10 קומות המקיפים פארק גדול בשטח של כ- 40 דונם ויכילו ביחד כ- 3750 יח״ד. ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על החלטת הוועדה: מתחם גיורא הוא חלק מהתוכנית הכוללת להתחדשות עירונית בינוי פינוי בעיר. העירייה תקפיד לשמור על זכויותיהם של התושבים מול היזמים. השתתפות בפרויקט תניב לדיירים דירות גדולות ומרווחות יותר, ממוגנות וערכן הכלכלי יהיה גבוה מהדירות הישנות" 
ועדת המשנה לתכנון ובנייה ברמלה המליצה בפני הוועדה המחוזית לאשר הפקדתה של תכנית המתאר המקומית להתחדשות העירונית במתחם גיורא בעיר. יו״ר הוועדה חבר המועצה שמעון שלוש ציין, כי מדובר בתוכנית ייחודית  להתחדשות עירונית בינוי פינוי בעיר, המהווה חלק בלתי נפרד מחזון ראש עיריית רמלה יואל לביא, לשדרוגה של רמלה לעיר מודרנית שתהווה אבן שואבת לאוכלוסיות חזקות, בשל איכות החיים והסביבה שיתפתחו בה. שלוש הוסיף, כי המתחם החדש יכלול על פי התכנון מוסדות חינוך וגני ילדים. לדבריו עיקרי  התוכנית הם שינוי תכנית הבינוי במקום, תוספת יחידות דיור ושטחים בנויים ציבוריים וקביעת הוראות בנייה בהתאם. יצוין, כי התכנית הוגשה לוועדה ע״י היזם עו״ד יוסי עזרא - חב׳ 12 מגדלים בע״מ. במסגרתה מתוכננים להיבנות במתחם 12 מגדלים בני 40-45 קומות, ו-8 בניינים בני 10 קומות המקיפים פארק גדול בשטח של כ- 40 דונם ויכילו ביחד כ- 3750 יח״ד. 
ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על המלצת הוועדה והדגיש, כי הנהלת העירייה הציבה בראש סדר העדיפויות את מימוש התוכנית להתחדשות עירונית לרווחתם של תושבי העיר. לדבריו מטרות תכנית ההתחדשות העירונית הינן שדרוג יחידות הדיור אשר אינן ממוגנות מפני רעידת אדמה ואין בהם אמצעי מקלוט, או חדרים מוגנים, הנדרשים בשעת חירום. משכך החליטה הנהלת העיר באמצעות אגף ההנדסה והחברה הכלכלית לייצר פתרונות מיידים במישור המקומי ולתרום את חלקה לתיקון המצב השורר היום, ליזום תכנון מתחמים אשר יועדו לבניית דירות חדשות ומודרניות, תוך שדרוג השטחים הציבוריים, פיתוח פארקים ושדרוג איכות הסביבה וחיי התושבים. לביא: "מתחם גיורא הוא חלק מהתוכנית הכוללת להתחדשות עירונית בינוי פינוי בעיר. העירייה תקפיד לשמור על זכויותיהם של התושבים מול היזמים. השתתפות בפרויקט תניב לדיירים דירות גדולות ומרווחות יותר, ממוגנות וערכן הכלכלי יהיה גבוה מהדירות הישנות". יצוין, כי על בסיס התוכנית שהומלצה ימוקם הפארק המתוכנן מעל גגות המתחם המסחרי ומבני הציבור בגובה של כ-9 מטר מעל מפלס הקרקע, ויכלול גינון ופיתוח, שבילי ריצה וטיול, רחבות התכנסות, פינות ישיבה, מתקני משחק לילדים ועוד. על פי התכנון מתחת לפארק יפותחו במפלס הקרקע שטחי מסחר ומבני ציבור, חניות וכביש גישה טבעתי שיקיף את שטחי המסחר ומבני הציבור. איש הקשר בין התושבים לבין היזמים  עו״ד אופיר שמחי ציין כי בבסיסן של תכניות בינוי-פינוי עומדת הדרישה שהדיירים יעברו ישירות מדירותיהן הישנות לדירות חדשות שייבנו טרם הפינוי, כך שבעלי הדירות אינם מסכנים לא את ביתם ולא את כספם. עו״ד שמחי הדגיש, כי כל העלויות יחולו על הקבלנים והיזמים וכי הדיירים לא יישאו בהוצאות והדירות החדשות ימסרו להם ללא תמורה כספית. "העירייה והחברה הכלכלית יאשרו התכניות בהתאמה לחוק תכנון ובנייה ותכניות בניין עיר. וכן בעמידת הקבלן/יזם בעקרונות שהעירייה קבעה ופרסמה לתושבים״. 
בהתאם לעקרונות המחייבים את היזמים, יקבלו הדיירים דירה הגדולה ב-50% מדירתם הקיימת, מרפסת וחניה.
 
 
חזרה
Facebook