רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

לראשונה ברמלה התקיים כנס מאכילי חתולים

השבוע התקיים כנס מאכילי חתולים הראשון ביוזמת השירות הווטרינרי העירוני. לכנס המושקע והחשוב הגיעו עשרות פעילי בעלי חיים ומאכילי חתולים מהעיר ללמוד ולקבל רעיונות ודרכי טיפול בחתולים, זכו לתעודת מאכיל חתולים המקנה הנחות בחנויות לממכר מזון לבעלי חיים ואפילו שי נחמד. מתנת Royal Canin ישראל.

את הכנס פתח ראש העיר, מיכאל וידל אשר ציין בדבריו: "אני גאה על הדרך שעברנו ברמלה לרווחת בעלי החיים בעיר ורואה עין בעין עם ציבור הפעילים ואוהבי בעלי החיים ברגישות גדולה את נושא הרווחה של בעלי החיים. בימים אלא אנו פועלים להקמתו של מרכז וטרינרי אזורי חדיש ומתקדם אשר יהווה חוד החנית בטיפול בבעלי חיים. אני רוצה להוסיף ולהודות לכל העוסקים במלאכה בראשם לד"ר רויטל אורבך, מנהלת השירות הווטרינרי ובמיוחד לכם הפעילים על פעילותכם למען החיות".

במהלך הכנס נשאו דברים עו"ד ענבל קידר, יועצת משפטית ואלה אבין מזכ"ל, עמותת נח, אודות חוקים שונים ופסיקות חשובות בנושא זכויות בעלי החיים והחובות שחלים על המאכילים.

ד"ר רויטל אורבך, מנהלת השירות הווטרינרי פתחה ואמרה "זוהי הפעם הראשונה שמפגש מסוג זה מתקיים בעיר, לאחר זמן רב של תכנון. חשוב לי ללמוד ולפתור יחד אתכם את מצוקת חתולי הרחוב" בהמשך ד"ר אורבך שיתפה בפרוט רב על הדגשים שיש לתת על אופן האכלת החתולים. והוסיפה כי חתולים משוטטים חיים ברחוב, ורחוב זה בית רע לגדול בו.

80% מהגורים שנולדים לא יגיעו לגיל שנה, תוחלת החיים הממוצעת היא עד 5 שנים ברחוב וכשחיים כל כך מעט יש חשיבות מכרעת לאיכות החיים על פני תוחלת החיים. אנחנו מאמינים שחתולים צריכים לחיות בבית ולא ברחוב, בדיוק כמו שקורה עם כלבים. אבל עד שזה יקרה, אם בכלל זה יקרה, יעברו עוד הרבה מאוד שנים. עד אז זאת האחריות שלנו כאנשים שאוהבים בעלי חיים לדאוג להם.

את הערב סיכומו השותפים לכנס חברת רויאל קנין שהעניקו הרצאה בנושא מזון חתולים ושיש לכל משתתף.

חזרה
Facebook