רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

גינה קהילתית חדשה צומחת ברמלה!

מה זה גינון קהילתי? גינון קהילתי הוא מסגרת עבודה משותפת של קבוצת אנשים, המאמצת שטח אדמה ומטפחת אותו, ובכך מזמנת קשרי גומלין בין התושבים ומעודדת פעילות קהילתית סביב מטרה משותפת.

למה זה טוב? הניסיון בארץ ובעולם מלמד כי לגינות הקהילתיות תרומה משמעותית לאיכות בחיים והסביבה בערים: שיפור חזות העיר, החלפת שטחים מוזנחים בשטחים ירוקים ומטופחים, יצירת אווירה "מדבקת" של אכפתיות ושל עשייה, פיתוח מנהיגות מקומית, חיזוק זיקת התושבים למקום המגורים, הפחתת הניכור וחיזוק הקשרים בקהילה ברמה בין-דורית ורמה בין-תרבותית ועוד.

אז איך התחילה הגינה בבניינים שבזי 2/בר אילן 14? ליטל הסטודנטית חלמה, רפאל ושבתאי ועדי הבתים נרתמו, מיכאל המדריך הצטרף, פרסמנו לתושבים להגיע לפעילות כיפית של כל השכנים. והם הגיעו!

בפעילות השנייה, כבר התחלנו להקים את הגינה: ניכשנו עשבים, בנינו ערוגות מעץ, הוספנו אדמה טובה ושתלנו צמחי תבלין וירקות. תוך כדי העבודה המשותפת, הקשרים בין השכנים התחזקו: הילדים הכירו חברים באותו הגיל שלהם, נער צעיר עבד בגינה ביחד עם שכנה מבוגרת, אמהות החליפו מתכונים ועוד ועוד. בהמשך, מתוכננים מפגשים פעמיים בחודש שבהם נעמיק את ההכרות, נקיים פיקניקים קהילתיים, נשמע הרצאות ונמשיך בפעילות ביחד עם השכנים ובהובלתם. הגינה הקהילתית פועלת בשיתוף תכנית מוטב יחדיו מצוות משאבי קהילה באגף לשירותים חברתיים, הבית להורים ותכנית אפשריבריא ברמלה.

חזרה
Facebook