רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רוטרי ורמלה בשביל השלום

בעקבות אירועי "מבצע שומר החומות" ,שבהם התגלו סכסוכים פנימיים בין יהודים וערבים בארץ ,הקים נגיד רוטרי ישראל ד"ר נחום פרנקל ועדה מיוחדת בנושא השלום בתוכנו ,שבה חבר גם נשיא לשעבר שמעון גונן ממועדון רוטרי ברמלה. אחת ההחלטות של הוועדה הייתה לארגן כנס בנושא "אחווה ושלום" כחלק מהרצון לקדם הבנה ודו-קיום בישראל. ביום שישי בשבוע שעבר התקיים בעירנו רמלה כנס תחת הכותרת "רמלה ורוטרי בשביל השלום"

את הכנס פתח נגיד רוטרי ישראל ד"ר נחום פרנקל ,בדבריו הדגיש הנגיד את משאלת ליבם של תושבי המדינה לחיות חיים משותפים והוגנים , תוך כיבוד אמונתו ודעותיו של האחר "מגיע לנו לחיות בשלום ובביטחון ,להתפרנס בכבוד ולגדל את ילדינו ללא פחד, בישראל חיים יהודים, מוסלמים , נוצרים , דרוזים וצ'רקסיים המשלבים ידיים בפעילות הומניטארית במועדוני הרוטרי לטובת הקהילות שבהן אנו חיים". בסיום דבריו הודה הנגיד לעיריית רמלה ולעומד בראשה ,לחברי מועדון רוטרי רמלה ולמנחה שמעון גונן "אשר הנחה את האירוע במקצועיות".

ראש העירייה מר מיכאל וידל סיפר על יחסי יהודים וערבים ברמלה ,על הפעולות והתהליכים שנעשו במבצע "שומר החומות " כדי לעצור , להפסיק ולמנוע את האלימות והנזקים שנגרמו לתושבים בחלק משכונות העיר, את שיתוף הפעולה הפורה והמוצלח עם כוחות הביטחון ,שבאו לידי ביטוי בסגירת הכניסות לעיר ומניעת כניסתם של אנשים קיצוניים ומסיתים אשר מטרתם הייתה להסית ולחמם את האווירה ולפגוע בדו קיום שהוא מנת חלקם של תושבי העיר, הודה לשיתוף הפעולה של כוחות הביטחון , המשטרה ומג"ב שסגרו את הכניסות לעיר , הציבו כוחות בשכונות וברחובות שהיו בסיכון , הסיורים הרגליים של חברי מועצת העירייה וראשי הדתות והחמולות ,כדי לשדר את כדאיות החיים ביחד. מר וידל הודה לנגיד רוטרי ,לחברי רוטרי בעיר ,למנהלי האגפים והמחלקות שהיו שותפים בהפקת הכנס המוצלח והמרגש. ולמנחה שמעון גונן שעשה זאת במקצועיות.

בהמשך נשאו דברים חכמים ,מרגשים ומשכנעים ,נציגי שלושת הדתות בעיר ,הרב הנדלר אריה – ראש ישיבת ההסדר בעיר , הגב' נוואל אבו עאמר – מנהלת בית הספר בג'ואריש  וחבר המועצה עו"ד מוסא סאבא , שהדגישו לדעתם ועל פי המקורות בדתות את החשיבות בשמירה על הדו-קיום וכיבוד חיי אדם באשר הם ללא הבדלי דת גזע ומין. כמו כן נשאו דברים מנקודת מבתם של בני הנוער והצעירים על שמירת השקט והחיים ביחד , אדיר פרץ – יו"ר מועצת התלמידים בעיר והנערה ריהאם זיתוני – חברה במועצת התלמידים.

את קיטעי הקישור הנעימו בשירה ונגינה בשירים "סלאם" ואורחים לקיץ" הרכב זמר של נוער עירוני.

חזרה
Facebook