רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

החממה של רמלה

העיר רמלה ידועה בהיותה עיר עולם, עיר מעורבת של דתות ותרבויות. חממה גדולה של תושבים החיים יחד ונותנים את הלב והנשמה לעיר, לסביבה ולקהילה. הרשות לביטחון קהילתי בשיתוף היחידה לקידום בריאות החליטו לקחת צעד קדימה את המערך הקהילתי ולבנות חממת גידול צמחים ענקית בגינה הקהילתית של מרכז עיר ללא אלימות.

החממה מיועדת לספק צמחים לקהילה וכן לבתי הספר בעיר. היא תהווה מוקד ללימודי סביבה ובריאות וכן פעילות טיפולית והפגתית לבעלי צרכים מיוחדים ולילדים ונוער עם בעיות התנהגות.

 בבנייה לקחו חלק: תושבי העיר: שכנים, פעילים חברתיים, מתנדבים, עובדי הרשות לביטחון קהילתי וחברי סיירת ההורים. בנוסף השתתפו בתהליך הבנייה תלמידים מבתי הספר בעיר, יהודים וערבים אליהם הצטרך גם ראש העירייה מר מיכאל וידל שלקח בעצמו חלק ביצירה.

תהליך הבנייה לווה באלמנטים ומסרים חינוכיים ובמתן דגש על מחזור ושימוש חוזר: החממה נבנתה ממשטחים ממוחזרים, חלונות וחפצים ישנים וזאת בכדי להעביר את המסר של שמירה על הסביבה.

על המערך החינוכי של התהליך היה אמון עידן גונן, מנהל תחום החינוך ברשות לביטחון קהילתי ומי שהוביל את הפרויקט, תכנן והוציא לפועל היה מיכאל צביגורן , אשר מוביל תהליכים של קיימות ופעילות בקהילה.

זה הזמן להודות ראשית לראש העיר מיכאל וידל, על התמיכה ברשות לביטחון קהילתי ברמלה והתהליכים שהיא מובילה, ליעל ניסימיאן פיי מקדמת הבריאות העירונית, עידן גונן- מנהל תחום חינוך ברשות לביטחון קהילתי, מיכאל צביגורן, היזם והמוביל של הפרויקט, מתנדבים , תלמידים וכל מי שלקח חלק בפרויקט נהדר זה.

מחכים ומצפים לראותכם מגיעים לפעילויות ונהנים מהשפע של צמחים ופעילויות שלחממה להציע. כן תרבה עשייה קהילתית שכזו!  

חזרה
Facebook