רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

לילה של אזעקות ברמלה: בוטלו הלימודים במערכת החינוך

לראשונה מזה תקופה ארוכה נשמעו השבוע מס' פעמים אזעקות ברחבי העיר, אזעקות עולות ויורדות וקולות פיצוצים נשמעו ברחבי העיר אשר העידו על היירוטים שהתרחשו בסביבת העיר.

עם תחילת ההסלמה וההבנה כי ארגוני הטרור מעזה שמו להם למטרה גם את תושבי השפלה נערכה המערכת העירונית בנוהל חירום, הכלל מעבר לעבודה בצורה של מכלולים המאפיינת את עבודות הרשויות בחירום, קיום הערכות מצב יומיות בשיתוף גורמי פיקוד העורף, פתיחתם ובדיקת תקינותם של כלל המקלטים הציבוריים ברחבי העיר מתוך הבנה כי הסבב עלול להסלים וכן הדגשת הנחיות פיקוד העורף המצילות חיים.

פחד גדול עבר בעיר עם תחילתה של ידיעה כי הייתה נפילה של רקטה בשטחי העיר רמלה אשר בהמשך התבררה כל נכונה וכהצתה בשטח הפתוח של עבודות התשתית של שכונת "נאות פרס". עם זאת לא ניתן להתעלם מעובדה כי במהלך יירוטיי כיפת ברזל במרחב האווירי של רמלה אף נפלו מס' חתיכות מתכת מאותם רקטות ברחבי העיר ועל כן חשיבות השארות במרחב במוגן לפחות 10 דק.

בעקבות הירי לעבר העיר החליטה העירייה לסגור את מערכת החינוך בעיר בכל השכבות. "בהתאם להנחיות פיקוד העורף יש להישאר בבתים ובסמוך למרחבים מוגנים. נבקש להשאיר חדרי מדרגות פתוחים על מנת לאפשר לעוברי אורח למצוא מחסה בעת הצורך", נמסר על ידי פיקוד העורף.

במהלך דיון שקיים ראש העיר עם אל"מ (במיל') אופיר כהן - מפקד הנפה הדגיש וידל כי: "רמלה היא עיר חזקה עם תודעה ביטחונית מאוד חזקה. העיר ואנשים חוזרים לשגרת יומם. אסור לאפשר לחמאס ולטרור לנצח אותנו. אנחנו ערים לסביבה שאנו חיים בה עשרות שנים, שכל ארגון משתדל לפגוע במרקמי החיים של העיר, אבל לא נאפשר זאת. אנחנו עם חזק!"

 

 

 

חזרה
Facebook