רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה תחזור לשגרת החיים!

רמלה כמו הרבה ערים מעורבות עברה ימים לא קלים אשר החלו עם פרעות קשות של המון צעירים ערבים, פרעות שוותיקי רמלה לא מכירים גם בשנים הקשות שעברו על העיר.

במהלך אותם ימים ראשונים ספגה העיר אירועי ונדליזם ואלימות קשים שכללו בין היתר פגיעה בבתי כנסת, שריפת אוטובוסים וכלי רכב, ניפוץ רמזורים, מצלמות, זריקת אבנים ועוד.

מיד עם הערכת המצב הראשונה אותה קיים ראש העיר, מיכאל וידל הוחלט לפעול בשני ערוצים להורדת גובה הלהבות:

מצד אחד עבודה מול רשויות החוק. בתוך כך ראש העיר קיים פגישות עם צמרת המשטרה   בהם השר לביטחון פנים, חה"כ אמיר אוחנה, מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, ס.השר לביטחון פנים, גדי יברקן ועוד, וזאת בדרישה לעבות את העיר בכוחות נוספים וכך כבר למחרת תגברה משטרת ישראל בעשרות שוטרים, לוחמי מג"ב ויחידות מיוחדות אשר גם בימים אלה פרוסים בעיר. בנוסף ציין ראש העיר כי יחד עם המשטרה תפעיל יד קשה כלפי כל אחד מהפורעים גם במישור הפלילי וגם במישור האזרחי, כאשר שעד היום כבר הובאו למעצר 135 צעירים ומול חלקם כבר הוגשו כתבי אישום פלילים.

מצד שני הוביל ראש העיר עבודה מול ההנהגה המקומית וקיים מספר מפגשים עם פורום מנהיגים רב תרבותי אשר בשיאו קיימו תהלוכה ברחבי השכונות שעמדו בלב החיכוך ויזמו שיח עם התושבים בקריאה להוריד את גובה הלהבות ולהישאר בבתים. בתוך כך ביום שישי האחרון נערכה "סעודת פיוס" כאשר לצד רבנים עמדו צעירים ואנשי דת מהחברה המוסלמית והנוצרית עם מסרים של החזרה לחיים משותפים וכיבוד הצדדים.

במהלך השבוע הגיעו אל העיר מס' רב של נציגים מהממשלה לחזק את פעילות העיר וכן חיזוק התושבים בהם: שר האוצר, ישראל כ"ץ, השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, שר התרבות והספורט, חילי טרופר, השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, ח"כ ניר ברקת, וח"כ אבי דיכטר.

במפגש עם נציגי הממשלה הדגיש ראש העיר כי על אף האירועים הקשים אשר עברו על העיר, הוא צופה שהעיר תתגבר ותחזור לנהל את שגרת החיים אותה כולנו מכירים.

חזרה
Facebook