רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

טקס חנוכת " הפינה של מתן-יה"

השבוע נערך טקס מרגש ויוצא דופן לזכרו של מתן-יה בוקובזה ז"ל.

הטקס החל בגזירת הסרט ובהתקנת מזוזה בכניסה בהמשך התכנסו המשפחה והאורחים באולם בית הספר ושמעו מילים מרגשות וחמות מפי ראש העיר, מיכאל וידל ההורים אליס וחיים סיפרו למשתתפים את סיפור חייו המרגש של מתן-יה ולא השאירו עין יבשה הושמע השיר מישהו הולך תמיד איתי בביצוע המרגש של רונית זזון וסיון.

הוקרנה מצגת מרגשת המתארת  את חייו הקצרים והמלאים בפעילות יוצאת דופן. 

מנהלת בית הספר חיה ברקוביץ סיפרה כי דודתו של מתן-יה סוזי בכר שהיא המתנדבת המלאכית של בית ספר סיני, היה חלום להקים צרכנייה ייחודית בבית הספר שמטרתה להקנות לתלמידים כישורי חיים לחיים עצמאיים בקהילה מתן-יה היה שותף בחלום ובהגשמה לאורך השנים כולם ידעו שהצרכנייה של סוזי.

סוזי בחרה להנציח את זכרו של מתן-יה ולהעביר להורים היקרים שלו אליס וחיים בוקובזה את האחריות על המקום המיוחד הזה לזכרו של מתן-יה.

מתן-יה נולד עם מחלה נדירה בשם לוקמיה עם תסמונת פנקונית בזכות התגייסות המשפחה לנסות טיפול פורץ דרך בפריז במחלה, ניצלו חייהם של מטופלים רבים אחריו. כל מי שזכה להכיר את מתן-יה סיפר כי אפשר ללמוד שיעור באיך לא לוותר ולהצליח, למרות המגבלות. מתן-יה בחר לעצמו אתגרים והצליח בהם לא עשה הנחות לעצמו גם שהיה לו קשה.

מנהלת בית הספר הודתה מקרב לב למשפחה היקרה שבחרה להנציח את זכרו של מתן-יה בבית ספר סיני במיזם מרגש ומעורר השראה לטובת התלמידים.

התכונות הייחודיות של מתניה במקום המיוחד של מתן-יה יילוו את "המקום של מתן-יה". 

חזרה
Facebook