רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה התייחדה עם נספי יהודי אתיופיה

ראש העיר, מיכאל וידל: "סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל הוא סיפור מופלא של אומץ, גבורה, אמונה נחישות תקווה ואהבת ארץ ישראל. חובה עלינו לספר על המסע המופלא, חובה עלינו לזכור. יהי זכרם של כל יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל – ברוך."                                                                

בטקס מרגש שנערך בסוף שבוע שעבר במתנ"ס טבג׳ה ברמלה, ציינה עיריית רמלה, את זיכרון יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל. בשם העירייה נשא דברים ראש העיר, מיכאל וידל,  שאמר: "סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל הוא סיפור מופלא ובלתי נתפס על אומץ, גבורה, אמונה נחישות תקווה ואהבת ארץ ישראל. זהו סיפור על מסע. מסע בלתי נתפס ארוך ומפרך שנמשך עשרות שנים, אשר הדרך הקשה מסודן - דרך רצופת מכשולים שבה קיפחו את חייהם כ-4000 יהודים. זה סיפור כואב של כמיהה לירושלים והתקווה שביום מן הימים יתגשם החלום לעלות אל ארץ ציון, חלום של יהודי אתיופיה, זקנים וטף, נשים וגברים". ראש הדגיש: "סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה מהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של העם היהודי מההיסטוריה של בניית הארץ. הוא סיפור גבורה שבסופו של דבר למרות הכאב והמחיר הכואב - הוא סיפור של ניצחון!  כאן במרכז טבג'ה, אנו זוכרים ולא שוכחים את זכר יהודי אתיופיה  שנספו  בסודן. חובה עלינו ללמוד על המסע המופלא הזה והיוצא דופן בהיסטוריה של עם ישראל, חובה עלינו לספר, חובה עלינו לזכור. יהי זכרם של כל יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל – ברוך."

מתוך דבריו של ח״כ ולדימיר בליאק שהשתתף בטקס: ״עליתי לישראל ממדינה זרה לפני 22 שנה, כעולה לשעבר וכח"כ בהווה אני מבטיח לכם כי אעשה את המיטב לטובת שימור זכר הנספים ולשילוב כלל קהילות ישראל בחיי מדינת ישראל ומתן הזדמנות שווה לכולם".
במהלך הטקס עלתה הצגת היחיד המרגשת של השחקן אמלקאלין אבבה שריגש עד דמעות את משתתפי הטקס.

קריאת יזכור נאמרה מפי חבר מועצת עיריית רמלה, שלומי פנטה, שסיפר את סיפור העלייה של משפחתו לישראל. תפילה לעילוי נשמת הנספים מפי קייס וובה אברהם, פרק משניות מפי חבר מועצת העיר משה שאטה, תפילת אל מלא רחמים ואמירת קדיש מפי הרב זוהר גטהון. את הטקס הנחה הרב אליקים ויסנשטרן. על החלק האומנותי – חבורת הזמר רמנוער, קטע קריאה של נטלי ווסה וסיפור עלייה אישי של סיום פנטהון. הטקס הופק ע"י האגף לתרבות אירועים וספורט בניהולו של ניסים רון בשיתוף מתנ"ס טבג'ה. בסיומו הונחו 
חזרה
Facebook